Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System IP na 20 kamer, kilka pytań

eworks 10 Apr 2013 15:52 2184 7
Optex
 • #1
  eworks
  Level 19  
  Witam,

  Mam do wykonania system na 20 urządzeń (7 zew. i 13 wew.). Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych praktyków o dobór sprzętu, mianowicie:

  1) Wybór systemu, ogólnie skłaniam się nad Novusem i NMS, mają wszystko dobrze poukładane i i cena nie jest aż tak zabójcza, ale i nie najniższa. Dodam, że firmy podbijają do mnie aby instalować BCS'a ale nie jestem przekonany.

  2) Wybór zasilania. Chciałem zastosować zasilanie PoE, przełącznik 24p Zyxell GS1910-24HP, ale dostałem podpowiedź z serwisu, aby do zew. kamer zastosować osobne zasilanie tj. zasilacz 12V/5Amp + przetwornice DC-DC. Zastanawiam się jeszcze nad przełącznikiem firmy Cisco model: SRW224G4P-K9, jest tylko ciut droższy od zyxella.

  Z góry dziękuje za odpowiedź
  Krzysiek
 • Optex
 • #2
  rokycky
  Level 23  
  A co ma dać to rozdzielenie zasilania? Czy powodem jest stosowanie standardowej obudowy z grzałką na zewnątrz?
  Bo jeżeli kamera tubowa lub inna zintegrowana to nie ma to najmniejszego sensu.
  Każdy normalny przełącznik, wykrywając zwarcie lub przeciążenie portu PoE odcina tylko ten jeden port, więc jest to nawet korzystniejsza sytuacja niż zasilanie 7 kamer z jednego zasilacza wspólnego.
 • Optex
 • #3
  jpl
  Level 34  
  eworks wrote:
  1) Wybór systemu, ogólnie skłaniam się nad Novusem i NMS

  Dobry wybór, do tak dużego systemu potrzebujesz mocnego systemu. BCS niestety ma zbyt mały bitrate w rejestratorach.... co prowadzi do tego że przy dużym ruchu mamy sieczke na ekranie.

  Może poszukaj jeszcze innych rozwiązań? Co wycenili Tobie ?

  eworks wrote:
  2) Wybór zasilania. Chciałem zastosować zasilanie PoE, przełącznik 24p Zyxell GS1910-24HP


  Totalnie niewiem dlaczego tak doradzili... co to za kamery będziesz od nich instalować?
  Przecież ten switch w zupełności sobie poradzi! Dokładanie dodatkowych zasilaczy - dołoży urządzeń które mogą się uszkodzić.
  Ten switch ma power'a, 18,5 Wata na kanał... co aż zanatto wystarcza, kamery pewnie mają standard 802.3af, czyli obsługują i tak 15,4W na przewód.
  Do tego kamery które ma novus... ciągną całe max 7 Watów.... (zewnętrzne z diodami IR).

  Napisz jakie kamery polecili.

  Ja osobiście robiłem ostatnio system na 25 kamerach fullHD po 25 klatek, wszystkie kamery zewnętrzne, z diodami IR, lub kopułki wandalki, wszystko po POE.
  Rejestrator linux'owy - widok z 25 kamer naraz, odtwarzanie z 25 kamer naraz, który od razu wszystko wyświetla. Okazało się że bitrate wejściowy na rejestratorze to 100mbit... nie licząc wyjściowego... więc d-link DES-1210-28P przy dodawaniu 18 kamery zaczął się dusić, dołożyłem GS-108P :) i śmiga jak talala.
  Klient kiedy chce zgrywa, kiedy chce odtwarza sobie jakie chce kanały. Do tego sprzęt ciągnie całe.... 60W z 4 dyskami 2TB.
  Nie ma windy i po problemie.
 • #4
  electricsystem
  Level 11  
  [quote="jpl"]
  eworks wrote:


  Ja osobiście robiłem ostatnio system na 25 kamerach fullHD po 25 klatek,Do tego sprzęt ciągnie całe.... 60W z 4 dyskami 2TB.
  Nie ma windy i po problemie.

  Kolego a jaki model Nvr stawiałeś czy też to był komputer ?
 • #5
  eworks
  Level 19  
  Kamery dobrałem sam, ogólnie system robiony wg projektu inwestycyjnego, projektant dobrał kamery 3mpix, co w ogóle mija się z celem w tej inwestycji, całość miało śmigać na 2 Qnapach...

  Kamery jakie dobrałem:

  wew: NVIP-2C2011D-P
  zew: NVIP-2DN3001H/IR-2P

  Co się okazało po porównaniu specyfikacji aat wprowadziła nowy model NVIP-2DN3001H/IR-2P z inna końcówka oznaczenia, który nie ma PoE (jakiś idiotyzm). Dlatego w zestawieniu zbiorczym dorzucili zasilanie dodatkowe.

  P.S: Jaki soft zastosowałeś pod Linuxa, z chęcią bym potestował.

  Pozdrawiam.
  Krzysiek
 • #6
  jpl
  Level 34  
  Hej

  Na prezentacji ostatnio byłem i firma pokazywała rejestrator... przyjechali na prezentacje z 25 kamerami IP fullHD i tym sprzętem. Sam wszystko podłączyłem odpaliłem i mnie przekonało.

  Rejestrator zapomniałem nazwy, ale znalazłem
  YDS-25NB tutaj można kupić Link

  Dla instalatorów cena.... jest o wiele wiele niższa
 • #7
  mirekq
  Level 17  
  W kwesti zasilania buforowego kamer PoE to polecam http://www.atte.pl/produkty/akcesoria-dla-telewizji-ip/aepi4-4

  Komplesowe buforowe zasilanie PoE z 12V na 48V
  Jeden akumulator do buforowania.
  Jak rejestrator będziesz miał na 12/24/48 to dorzucasz moduł od nich i możesz całość zasilać awaryjnie z jednego zasilacza tj kamery + rejestrator
 • #8
  Yca
  Level 20  
  eworks wrote:

  Co się okazało po porównaniu specyfikacji aat wprowadziła nowy model NVIP-2DN3001H/IR-2P z inna końcówka oznaczenia, który nie ma PoE (jakiś idiotyzm). Dlatego w zestawieniu zbiorczym dorzucili zasilanie dodatkowe.


  Hehe, trafna uwaga, aczkolwiek nie do końca. Kamera NVIP-2DN3001H/IRH-2P ma PoE tylko poe nie zasila grzałki, wiec jeśli potrzebujesz jej użyć i tak trzeba podłączyć dodatkowy zasilacz. Taka sama historia jest w przypadku NVIP-2DN4001V/IRH-2P.