Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulatory - Podłączenie dwóch akumulatorów

10 Kwi 2013 16:07 1920 9
 • Poziom 8  
  Witam
  Mam pytanie co do podłączenia dwóch akumulatorów do systemu audio. Posiadam dwa akumulatory, jeden to Kinetik KHC-1200 (KN-1200), a drugi to jakaś roczna kwasówka 70Ah Panasonic w dobrej kondycji. Auto to Galant 98r a alternatorem 90A. Jest w ogóle sens podłączenia tych dwóch aku pod taki alternator? Jeśli tak to w jaki sposób je podłączyć? Czy kwasówke pod maską a żełówke w bagażniku i od niego poprowadzić przewody zasilające wzmacniacze czy może na odwrót? No i jak je podłączyć, bezpośrednia jeden aku z drugi jakimiś grubymi przewodami. Plus do plusa i minus do minusa?
  Dzięki za rady ; )
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 15  
  Nie wiem czy jest sens ponieważ obawiam się że altek nie będzie w stanie naładować obydwu aku.
 • Poziom 8  
  No tego też sie obawiam.. A jaka jest mpożliwość sprawdzenia wydajności tego altka? Coś miernikiem pomierzyć, a może wymienić go na jakiś mocniejszy. Tylko czy da to zadowalający efekt czy raczej bez sensu wydane pieniążki?
 • Sklep HeluKabel
 • Poziom 31  
  Wydajność alternatorów masz podaną w książce serwisowej swojego auta. To, że ma 90A nie znaczy, że przy 1000 obr również. Dodatkowo nie podałeś co masz za sprzęt. Zakładam, że peiying 10000W max a 200W RMS i jakiegoś czerwonego peinga 300W max w bagażniku. Więc moim zdaniem drugi akumulator jest zbędny.
 • Poziom 8  
  nie posiadam ksiązki serwisowej do tego auta. Poszukam wydajności na google ; ) A sprzecik to Rainbow sax 265.20 a je napedza Steq K4.01. Basik to RF P3 12" a do niego Ground Zero Titanium GZTA1.1200TXD. Jakościowo szału nie ma ale prądu czasami brakuje ; / stąd to pytanie o te aku. puki co na żelówce jeszcze mi sie nie zdażyło wyładować go do konca, ale wolał bym mieć spory zapas prądu niż górke do pchania auta ; D
 • Poziom 31  
  90A wyciągniesz przy około 3500 obr - 4000 obr. Nie pamiętam teraz dokładnie.
  Zapewne nie słuchasz zestawu non stop na pełnej mocy itp. J Pozostaje kwestia ładowania. Jak jeździsz w mieście do pracy po 5 km w dwie strony to bałbym się o baterię. Osobiście dałbym żelówkę do bagażnika, zamocował porządnie i tyle. Raz na jakiś czas zrobić około 30km i nie martwić się o niedoładowanie. Wg producenta jeżeli posiadasz zalecany akumulator do swojego auta to zostanie on naładowany w pełni po 20km jazdy.
 • Poziom 25  
  Nie powinno się łączyć kwasiaka i żelówki na stałe! Lepiej załaduj tylko KHC pod maskę, a później możesz dokupić jakiś mniejszy używany AGM (np SPV-20) do bagażnika.
  Jeśli chodzi o ładowanie to nie powinieneś mieć problemów, chyba że będziesz cały czas walił sprzętem na maxa. Niedoładowywany kwasiak się szybko rozleci, AGM wytrzyma więcej.
 • Poziom 8  
  Tak że uwarzasz że najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie żelówki z pod maski do bagażnika i olać (sprzedać) tą kwasówke?
 • Poziom 25  
  Skoro masz żelówke pod maską to ją tam zostaw, puść sobie kabelki minimum 35mm2 do bagażnika i tam wstaw drugą (mniejszą, żeby nie katować alternatora).
 • Poziom 8  
  No i luksus ; ) Dzięki