Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Praska hydrauliczna Yato ,czy warto?

10 Kwi 2013 17:47 11118 25
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator na urlopie...
    Miałem tak ową i powiem Ci, że spisywała się całkiem ok. Po ok. 2 latach rozciekła się dookoła tłoka, ale po wymianie oring-a (łatwo dostępny), działała jak nówka (ktoś mi ją później podprowadził!). Używałem średnio dwa razy w tygodniu - godna uwagi i duży plus to CENA ;) .
  • Poziom 10  
    Witam,
    Czy zakupił Pan praskę firmy Yato ?? Jak się sprawuje ? też szukam praski i właśnie natknąłem sie na dobrą cenę ale jak z jakością, tego nie wiem.
    Pozdrawiam Tomasz.
  • Moderator Energetycy
    Nie narzekam, nie narzekam. :D

Do mniejszych przekrojów, zawsze pod ręką -

No i w ostateczności -

• Poziom 10  
    Witam,
    Ach, o jeden dzień za późno z tą odpowiedzią, Już zakupiłem praskę, ale mechaniczną o zakresie 16-150mm, w poniedziałek powinna dojść. Opisze pracę nowym nabytkiem. W niedalekiej przyszłości zakupię hydrauliczną.
    foto ze strony sprzedawcy.
    Pozdrawiam kukoczq
  • Specjalista elektryk
    Witam kolegę Pawła

A ta do mniejszych przekrojów - to co to za praska?
    I jak się sprawuje?

Kolego kukoczq - miło będzie poznać opinię kolegi co do nowego nabytku.

pzdr
    -DAREK-
  • Moderator Energetycy
    Praska do mniejszych przekrojów (od 4-70 mm²) to YQK-70.
    Nie jest to Energotytan czy stary poczciwy Banaszak (który soki wyciskał z tulejek i końcówek), ale swoje zadanie spełnia.
    Przy okazji pokażę efekty pracy tych narzędzi z moich fotek.
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Właśnie chciałem mieć taką niedużą, lekką praskę hydrauliczną, którą mógłbym mieć przy sobie (czytaj - w samochodzie).
    YQK-70 spełnia podstawowe założenia, chociaż można mieć wątpliwości co do trwałości, ale może być ok. W archiwum allegro widzę, że była sprzedawana, ale już nie jest. Na ebay-u nie sprawdziłem, bo znalazłem producenta: Taizhou Juli Tools Co. Jak będę miał chwilkę czasu to do nich zadzwonię.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 10  

Jak na razie wypróbowana została na przekrojach 35 i 70mm, jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam
  • Poziom 1  
  • Poziom 24  
    Duże chłopy a zabawek jak u dzieci. Praska podana przez elpapiotr jako nr 3 "ostateczny" jest ok. Co wy chłopy sił w rękach nie macie aby końcówkę zacisnąć. :D

• Poziom 11  
    Od ostatniej odpowiedzi w temacie minęło sporo czasu, a nie było nigdy jakiejś sensownej konkluzji. Mam podobny dylemat,
    Jaką praskę (może 2 praski) do przekrojów od 10-240 mm2?
    Mechaniczne czy jednak hydrauliczne?
    Jakiego producenta?
    Co polecacie?
    W mniejszych przekrojach używam tylko i wyłącznie KNIPEXa, ale powyżej 16 mm2 już nic nie oferuje więc tutaj potrzebuje czegoś dobrego jakościowo. Zaciskarek do 10 mm2 używam na co dzień, takiej do ~50 mm2 użyje może raz w tygodniu (x10), a 120-240 mm2 max. raz (x10) w miesiącu toteż nie potrzebuję sprzętu za 10tki tysięcy złotych (wtedy zapewne kupiłbym elektrohydrauliczne Milwaukee).
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Pytanie do użytkowników. Czy ta praska Yato nada się do wyoblania żył sektorowych w "małych" przewodach alu, np. YAKY 25mm2 i 35mm2?
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    HUBPOZ napisał:
    Mam dylemat pomiędzy praską:

YATO YT-22860
    a
    ENERGOTYTAN HH-300

Wyglądają identycznie jakby obie w Chinach robiła ta sama fabryka,

Czy ktoś coś wie ile warty ten energotytan, czy jakość lepsza czy tylko cena wyższa ?

Energotytan wygląda na chińszczyznę, sprzedawaną niekiedy pod hasłem sugerującym że to "produkt polski". Sprzedawane przez nich narzędzia można znaleźć pod innymi markami na "alibabie" (np. "FATO").

U nas sprzedaje się to pod marką YATO/Toya itp... ale ceny są dużo wyższe niż na alibabie. Na zachodzie (Australia, Us) troszkę może lepsze sprzedaje IWISS (też China). Wystarczy wpisać numerek na alibabie np JT-1632 i masz cenę. U nas na znanym portalu można znaleźć też bezimienne w/w produkty.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    plum1978 napisał:
    Do sporadycznych zaprasowań wystarczy, ale do użycia " przemysłowego " to zły pomysł.

Przy okazji - mógłbyś coś polecić do przemysłówki ? Np 100 zaciśnięć dziennie.... jak dużo trzeba dopłacić ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 33  
    cubah napisał:
    plum1978 napisał:
    Do sporadycznych zaprasowań wystarczy, ale do użycia " przemysłowego " to zły pomysł.

Przy okazji - mógłbyś coś polecić do przemysłówki ? Np 100 zaciśnięć dziennie.... jak dużo trzeba dopłacić ?

Stacjonarna, czy przenośna?
    W pracy mamy Erko i niektóre z przenośnych miały wady seryjne - leciało któreś uszczelnienie i przestawała dawać jakiekolwiek ciśnienie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Panowie czy ta praska hydrauliczna Yato lub jakieś no-name daje radę? Mam aluminiowe instalacje na ogródkach działkowych i muszę przedłużyć kable chce je łączyć tulejkami al-cu i się zastanawiam czy taka praska da radę. Trochę tych końcówek tam będzie do zaciśnięcia. Dziękuję z góry za opinie i pomoc.

A zapoznałeś się z tym tematem? [retrofood]
  • Poziom 1  
  • Poziom 3  
    Zamierzam kupić taką właśnie jak dyskutowana tutaj praskę hydrauliczną Yato i dostępne są dwie oferty.

1. Praska do 13 ton
    2. Praska do 18 ton

Obie mają identyczny, bogaty zestaw kamieni zaprasowujący w sześciokąt (16 - 300 mm2).
    Przewiduję pracę na grubościennych tulejkach i końcówkach z oczkiem, przekrój kabla czy linki stalowej do 120 mm2. Kable elektryczne i zakuwanie lin.
    Tak może ze 100 zaciśnięć w roku.

Teraz pytanie:
    Obie praski wyglądają absolutnie identycznie, są z identycznym oprzyrządowaniem, z tym że ta na 13 ton jest pomalowana na żółto a ta niby lepsza bo na 18 ton na pomarańczowo.
    Ta mocniejsza marki Yato, ta druga bez marki sprzedawana jako HPK01.
    Zastanawiam się czy nie jest to ta sama praska z Chin pomalowana na różne kolory, ewentualnie z innym ustawieniem zabezpieczenia na identycznym siłowniku i z identyczną mechaniką.
    Różnica w cenie to 50 -70 PLN. (150 PLN albo 200-220 PLN)

Czy macie jakiś pogląd na ten temat?