Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Prośba o sprawdzenie PCB - przedwzmacniacz Radmor + rady konstrukcyjne

10 Kwi 2013 18:05 1767 3
 • Poziom 8  
  Witam, ostatnio wziąłem się za przełożenie płytki przedwzmacniacza amplitunera radmor do Eagle'a. Prosiłbym o sprawdzenie zgodności z oryginalnym schematem oraz schematem z eagle. Wolałbym przed trawieniem mieć 100% pewność że wszystko jest dobrze. Proszę o konstruktywne opinie. Na koniec pytanie czy lepiej zamontować ten potencjometr volume na kabelkach (ekranowanych oczywiście) czy na płytce? W tym przypadku znacznie zmniejszyłoby to rozmiary płytki oraz dało możliwość dowolnego umiejscowienia tego potencjometru w panelu. Czy może narazić go to na większy przydźwięk ?

  Prośba o sprawdzenie PCB - przedwzmacniacz Radmor + rady konstrukcyjne Prośba o sprawdzenie PCB - przedwzmacniacz Radmor + rady konstrukcyjne Prośba o sprawdzenie PCB - przedwzmacniacz Radmor + rady konstrukcyjne
 • Poziom 8  
  Prosiłbym chociaż o sprawdzenie czy schemat w eaglu jest taki sam jak załączony z oryginalnego radmora. Z góry dzięki
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Dobrze to na pewno nie jest. Najważniejsze to porozrzucane napisy na Twoim schemacie i brak numeracji elementów przez co teraz muszę kombinować żeby opisać co widzę. Zwróć uwagę na tranzystory po prawej. Ten od góry ma dwa rezystory wpięte w kolektor, a jeden powinien być w bazę. Z tym na dole też jest źle, bo masz tam dwa rezystory 3k3 i 330k połączone w szereg, zupełnie bez sensu. Nie wykluczam więcej błędów, ale te mi się w oczy rzuciły. Najlepiej na spokojnie sobie to posprawdzaj jeszcze raz.
 • Poziom 8  
  Poprawiono zauważony przez użytkownika błąd na schemacie i wszystko gra jak należy.