Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SEAT toledo III - kasowanie błędu

10 Kwi 2013 19:24 4524 7
  • Poziom 9  
    Wyświetla mi się błąd sondy lambda (żółta dioda silnika). Czy po samodzielnej wymianie sondy lambda da się w jakiś prosty sposób skasować ten błąd np. odpinając akumulator lub zwierając jakies zworki w gnieździe do podpinania komputera?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To sonda bo jakiś czas temu ktoś podpinał seata pod komputer żeby zdiagnozować czemu się świeci ta lampka i wtedy wyszło że to lambda tylko nic się nie robiło bo autko jezdziło, ale ostatnio strasznie przepala i trzeba chyba wreszcie wymienic sondę.
  • Poziom 21  
    Motronic napisał:
    Nie zgasnie. Trzeba skasowac testerem.

Prawda kiedyś rozsypał mi się katalizator w Passacie b5 FL błąd wskazywał słaba wydajność katalizatora i palił się check.Po wymianie katalizatora lampka się świeciła do puki nie skasowałem jej testerem.
    Kiedyś tez nie maiłem pod ręką testera i po wymianie lambdy szerokopasmowej w Golfie,odpiełem aku na 30 minut i lampa check zgasła ,tak że możesz spróbować.
  • Poziom 22  
    Lepiej tę naprawę przeprowadzić z testerem, żeby podglądać pracę nowej sondy. Inaczej to kosztowne działania na ślepo, szczególnie że niektóre błędy sondy nie dotyczą jej niesprawności.
  • Moderator na urlopie...
    Motronic napisał:
    Nie zgasnie. Trzeba skasowac testerem.

Testerem owszem, szybko i łatwo można ją "zgasić", ale nie tylko!
    Kontrolka :
    robokop napisał:
    sama gaśnie po usunięciu usterki, która spowodowała jej zaświecenie.

dokładnie po 42 cyklach: zimny start silnika/nagrzanie do temp. ok 90st. C/wystudzenie poniżej 25 stopni C.

Mimo wszystko, ja i tak zalecam udanie się do warsztatu/mechanika i jednoznacznie zdiagnozować, co jest/było powodem zaświecenia tejże lampki. Pamiętaj, że teraz wsio w porządku, a za chwilę już nie = możesz mieć więcej usterek.