Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

benq w500 - wymiana metalohalogenu w lampie

persaczu 10 Kwi 2013 20:40 1923 2
  • #1 10 Kwi 2013 20:40
    persaczu
    Poziom 1  

Witam. Nurtuje mnie, a raczej kusi próba wymiany części elementu lampy projektora. Nie jestem z wykształcenia elektronikiem, więc chciałbym się podzielić nurtującymi mnie pytaniami. Otóż posiadam przepaloną lampę do mojego projektora. Patrząc na jej budowę wydaje się stosunkowo prosta. trochę plastiku soczewka i metalohalogen centralnie zatopiony w jakiejś masie przypominającej na pierwszy rzut oka gips. Problem natomiast w tym, że dostępne lampy metalohalogenowe są albo 70w albo 150W, natomiast na specyfikacji projektora jest napisane lamp 140 -119W max wattage 140Watts. Dodam, że lampa jest firmy Ushio. Jaki będzie efekt gdy spróbuje uruchomić lampę o mocy 150W? Obawiam się o uszkodzenie tzw blastera czy przetwrnicy. Temat poruszam z powodu dużej ceny lampy do tych projektorów i szukam tańszej koncepcji. Pozdrawiam

0 2
  • #2 12 Kwi 2013 22:13
    Arczizioom
    Poziom 23  

Balast poda na lampę te 119 które idzie w oryginale na lampę. Metahalogen 150W poprostu bedzie ciemnej świecić.

0
  • #3 22 Kwi 2013 09:07
    MULTITECHAM
    Poziom 13  

Metahalogen nie ma sensu bo ma za duży łuk , jak już to ksenon 100w albo oryginalny palnik UHP lub jakiś zamiennik.

0