Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt - San Diego mp27 jaki tranzystor zastosować

10 Kwi 2013 20:53 2547 6
  • Poziom 11  
    Witam. Dostałem do naprawy Blaupunkt San Diego mp27, po podłączeniu zupełnie nic się nie dzieje nic nie działa. Zajrzałem do środka i okazuje się, że nie ma prawa działać bo ktoś wylutował z niego tranzystor zasilający ponieważ została tylko wkręcona śrubka w radiatorze podejrzewam, że może to być mosfet lub jakiś PNP większej mocy. SPRAWDZIŁEM DOKŁADNIE SCHEMAT I NIE ODPOWIADA ON TEMU CO JEST NA PŁYTCE. Wychodzi mi, że tam jest jakiś smd, ale w rzeczywistości siedzi tam na 100% co innego. Miałbym prośbę o pomoc w znalezieniu tego tranzystora...
  • Poziom 11  
    Daj jakaś fotkę miejsca gdzie ma być ten tranzystor, będzie łatwiej coś poradzić.
  • Poziom 11  
    Blaupunkt - San Diego mp27 jaki tranzystor zastosowaćPrzesyłam fotke
  • Poziom 11  
    Według mojej serwisówki to tranzystor 2SA2160
  • Poziom 11  
    Pytałem o ten tranzystor w sklepach w moim mieście jak również w sklepach internetowych i nigdzie go nie ma nawet jako A2160 lub A2162. Pod ręką miałem BD140 PnP i go wlutowałem tyle, że on ma wyprowadzenia odwrotnie niż A2160 czyli jest przodem do bocznej ścianki także nie ma odprowadzenia ciepła. Poza tym jest za mały mocowo. Napięcia niby ok. radio uruchamia się. Przydałby się taki tranzystor żeby miał wyprowadzenia tak jak tamten prawidłowy czyli B, C, E no i żeby był cały w obudowie plastikowej; nie musiałbym wtedy dawać podkładki i tulejki...
  • Spec od car audio
    Załóż np. 2SB1430
  • Poziom 2  
    Oto co szukasz oznaczenie na części tak pisze,, A2160 E 727'' moge dodać fotkę dla zainteresowanych