Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana digitalizera Sony xperia j st26i - jak oddzielić od lcd?

10 Kwi 2013 21:26 27807 11
  • Poziom 16  
    Witam,
    proszę o pomoc. W jaki sposób oddzielić dotyk od lcd? Jestem na tym etapie:

Wymiana digitalizera Sony xperia j st26i - jak oddzielić od lcd?

Nie chcę uszkodzić lcd, ponieważ jest sprawny. W instrukcji serwisowej nic nie ma o wymianie dotyku. Jest natomiast o kalibracji ekranu (częściowo). W jaki sposób ją przeprowadzić?

Pozdrawiam!
  • Poziom 22  
    Niema takiej możliwości, walczyłem kilkakrotnie z tym na pozostawionych przez klienta wyświetlaczach ze zbitym dotykiem nawet jak odejdzie stary klej nawet po dokładnym umyciu będzie pozostawiał efekt rozlanego oleju.
    Chociaż i tak w 9/10 przypadkach LCD pęka na rogach. Więc daj sobiechłopie spokój:)
  • Poziom 19  
    A co się nie da jak się da! Ostatnio nawet wymieniałem, DIGI wychodzi na zewnątrz a LCD zostaje na zatrzaskach. DIGI jest przyklejony do ramki obudowy. Grzejesz digitizer hotem około 200 stopni ale nie za blisko i absolutnie nie po obudowie. Wypychasz go od wewnątrz telefonu, (jest takie dojście bezpośrednie do dotyku;)), a od przodu wkładasz w szczelinę tapeciaka, grzejesz z jednej i drugiej strony wzdłuż dotyku i powoli odchodzi. Efektu rozlanego oleju nie będzie jak się da odpowiednią warstwę taśmy dwustronnej jak przykleja się szkło. Robiłem 2 szt., działają i wyglądają w porządku.
  • Poziom 18  
    Chciał bym zobaczyć zdjęcia poglądowe sam opis mnie nie przekonuje zupełnie jak sk17 podobno ktoś robi ale gdzie ??? w Zimbabwe ?
  • Poziom 9  
    Witam
    Chętnie się dołączę do tematu, mianowicie na ile skuteczne i czy w ogóle jest możliwe oddzielenie digitizera od lcd hotem.
    jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia z tym modelem a konkretnie z wymianą digitizera w xperia j proszę o wskazówki.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Cytat:
    A co się nie da jak się da! Ostatnio nawet wymieniałem, DIGI wychodzi na zewnątrz a LCD zostaje na zatrzaskach. DIGI jest przyklejony do ramki obudowy. Grzejesz digitizer hotem około 200 stopni ale nie za blisko i absolutnie nie po obudowie. Wypychasz go od wewnątrz telefonu, (jest takie dojście bezpośrednie do dotyku;)), a od przodu wkładasz w szczelinę tapeciaka, grzejesz z jednej i drugiej strony wzdłuż dotyku i powoli odchodzi. Efektu rozlanego oleju nie będzie jak się da odpowiednią warstwę taśmy dwustronnej jak przykleja się szkło. Robiłem 2 szt., działają i wyglądają w porządku.

Potwierdzam przedmówce, mi tez w 3 sztukach poszło bez problemu, grzałem hotem ok. 200 stopni i wypychałem od strony taśmy dotyku...
  • Poziom 20  
    Tez moge potwierdzic-ja nawet nie grzalem dotyku-dobry skalpel i ładnie wycialem dotyk bez sladow na lcd.
  • Poziom 9  
    I po wszystkim.
    Właśnie skończyłem wymieniać digitizer w J-ce, w pełni zgadzam się z przedmówcami bardzo ładnie odchodzi po podgrzaniu hotem, a nawet jeśli ktoś takowego nie posiada wystarczy suszarka do włosów dziewczyny lub żony.
    Po podgrzaniu wypychamy od strony korpusu przez otwór którym prowadzona jest taśma, kiedy troszkę odejdzie grzejąc ciągle podważamy z drugiej strony wzdłuż obudowy i ładnie się odkleja.
    Uczulam jednak by dobrać odpowiednią taśmę do wklejenia digitizera aby nie wystawał ponad ramkę, polecam tą cienka przeźroczystą żelową.
    Życzę powodzonka :)
  • Poziom 8  
    Byście lepiej jakieś zdjęcia ewentualnie filmik wkleili panowie. Ciężko laikowi zrozumieć o czym piszecie a mam właśnie digitizer do wymiany.
  • Poziom 9  
    Kolego xeos nic prostszego wczytaj się w tekst powyżej nie będziesz miał większych problemów jak utkniesz w jakimś momencie to pisz pomogę
  • Poziom 22  
    Ja używam podgrzewacza , stopniowo 150-170 stopni , trzymam okolo 5-7 min i schodzi miodzio.
  • Poziom 8  
    xeos napisał:
    Byście lepiej jakieś zdjęcia ewentualnie filmik wkleili panowie. Ciężko laikowi zrozumieć o czym piszecie a mam właśnie digitizer do wymiany.

tu youtube masz rozbiórkę do etapu oddzielenia wyświetlacza i digitizera z ramką od reszty elementów w s xperia j:
    watch?v=73ZO2qdMQJk

oraz grzanie screena w xperia arc:
    watch?v=FfGOCGeMiWc

Ja w swoim, nie mając hot aira, użyłem skalpela, podważyłem i wyjąłem małe fragmenty pękniętej szybki na górze digitizera i wsuwając delikatnie cienką pensetę pod brzeg digitizera powoli go podważałem i odklejałem.Zacząć trzeba od góry i posuwać się w dół odklejając boki.Przy końcu jak zostanie z 2-3 cm , trzeba uważać i nie nie robić na siłę.Na dole digitizer przyklejony jest oprócz ramki obudowy, również do dolnej ramki wyświetlacza, a właściwie do takiej czarnej taśmy osłaniającej elementy elektroniki biegnącej wzdłuż dolnej krawędzi wyświetlacza.Jeżeli umiarkowanie podważy się digitizer przytrzymując jednocześnie dolny brzeg wyświetlacza drewnianą wykałaczką, klej digitizera zaczyna ładnie odchodzić od tej taśmy , nie pozostawiając nawet na niej śladu.

Po odklejeniu, resztki kleju usunąłem wacikiem nasączonym naftą do odklejania naklejek.Bardzo ładnie schodzi, tylko trzeba uważać by nie dotknąć wyświetlacza, bo strasznie brudzi aczkolwiek daje się doczyścić miękką bawełną[najlepsze są ubranka dziecięce, bo nie pozostawiają kłaków i strzępów ;) ].Na boki ramki poszła czarna taśma dwustronna 3 mm, na dół i górę czarna taśma 5mm [podwójnie ułożone równolegle obok siebie]. Aczkolwiek lepsza by była na dół i górę taśma 4mm, bo 2x 5 jest trochę za szeroko [ja jedną z taśm przyciąłem wzdłuż zwężając ją o 1 mm ].
    Trzeba jeszcze tylko wyciąć otworki w taśmie na diody i mikrofon u dołu oraz na kamerkę, czujniki, głośnik i szczelinę na taśmę digitizera od góry.Zdejmujesz osłonki taśmy i wszystko wklejasz, przesadzając wcześniej taśmę połączeniową digitizera przez szczelinę ramki.