Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wbudowany tuner DVB-T z UK czy będzie działał w Polsce?

lemmenjoki 10 Apr 2013 21:41 3771 5
 • #1
  lemmenjoki
  Level 2  
  Słyszałem, że w UK cyfrowa telewizja DVB-T opiera się o mpeg2. Czy nagrywarka Panasonic DMR-EX75 z wbudowanym tunerem DVB-T zakupiona w UK będzie działała w Polsce (to znaczy odbierała cyfrową telewizję naziemną)? W instrukcji użytkowania nie ma informacji o rodzaju kodowania (mpeg2 versus mpeg4).
  Może ktoś z użytkowników przerabiał już temat...
  Z góry dziękuję za odpowiedź - Adam G.
 • #2
  egon42
  Level 37  
  Nagrywarka musi mieć tuner mpeg4 jak nie ma to działać nie będzie.
 • #3
  lemmenjoki
  Level 2  
  Właśnie się dowiedziałem, że ten model powinien mieć tuner DVB-T MPEG4. Trochę dziwne, że w instrukcji Panasonic pisze tylko lakonicznie: "tuner DVB-T". Nic nie pisze na temat kodeka, a to powinna być chyba dość istotna informacja dla klienta...
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  lemmenjoki
  Level 2  
  Wygląda jednak, że tuner DVB-T w tym modelu będzie odbierał w Polsce. Odpisało mi Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Oto cytat:

  "Uprzejmie informujemy, że nagrywarka Panasonic DMR-EX795 posiada wbudowany tuner DVB-T MPEG4 i jednocześnie funkcjonuje bez żadnych problemów na polskim rynku."

  Sam już nie wiem kogo słuchać :-)

  Dodano po 38 [minuty]:

  Właśnie się zorientowałem, że Centrum Obsługi odniosło się do nowszego modelu DMR-EX795 (a mnie chodziło o DMR-EX75). Tym razem zadzwoniłem do Centrum Obsługi Panasonic i potwierdzili, że starsze modele mają tylko mpeg2. Czyli w Polsce nie będzie odbierał telewizji naziemnej.
  Zastanawiam się tylko czy nagrywarka (z mpeg2) będzie dobrze nagrywała, jak jej się poda na wejście sygnał z niezależnego tunera DVB-T mpeg4?
 • #6
  kazikszach
  Level 36  
  Jeśli połączysz je kablem euro to będzie nagrywała.