Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wbudowany tuner DVB-T z UK czy będzie działał w Polsce?

lemmenjoki 10 Apr 2013 21:41 3771 5
    lemmenjoki
    Level 2  
    Słyszałem, że w UK cyfrowa telewizja DVB-T opiera się o mpeg2. Czy nagrywarka Panasonic DMR-EX75 z wbudowanym tunerem DVB-T zakupiona w UK będzie działała w Polsce (to znaczy odbierała cyfrową telewizję naziemną)? W instrukcji użytkowania nie ma informacji o rodzaju kodowania (mpeg2 versus mpeg4).
    Może ktoś z użytkowników przerabiał już temat...
    Z góry dziękuję za odpowiedź - Adam G.
    egon42
    Level 37  
    Nagrywarka musi mieć tuner mpeg4 jak nie ma to działać nie będzie.
    lemmenjoki
    Level 2  
    Właśnie się dowiedziałem, że ten model powinien mieć tuner DVB-T MPEG4. Trochę dziwne, że w instrukcji Panasonic pisze tylko lakonicznie: "tuner DVB-T". Nic nie pisze na temat kodeka, a to powinna być chyba dość istotna informacja dla klienta...
    User removed account
    User removed account  
    lemmenjoki
    Level 2  
    Wygląda jednak, że tuner DVB-T w tym modelu będzie odbierał w Polsce. Odpisało mi Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Oto cytat:

"Uprzejmie informujemy, że nagrywarka Panasonic DMR-EX795 posiada wbudowany tuner DVB-T MPEG4 i jednocześnie funkcjonuje bez żadnych problemów na polskim rynku."

Sam już nie wiem kogo słuchać :-)

Dodano po 38 [minuty]:

Właśnie się zorientowałem, że Centrum Obsługi odniosło się do nowszego modelu DMR-EX795 (a mnie chodziło o DMR-EX75). Tym razem zadzwoniłem do Centrum Obsługi Panasonic i potwierdzili, że starsze modele mają tylko mpeg2. Czyli w Polsce nie będzie odbierał telewizji naziemnej.
    Zastanawiam się tylko czy nagrywarka (z mpeg2) będzie dobrze nagrywała, jak jej się poda na wejście sygnał z niezależnego tunera DVB-T mpeg4?
    kazikszach
    Level 36  
    Jeśli połączysz je kablem euro to będzie nagrywała.