Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proel SPJ PC255 - Proel PC255 z modułem ACO CDNU

kulfon_nie_zyje 11 Kwi 2013 00:05 5070 18
  • #1 11 Kwi 2013 00:05
    kulfon_nie_zyje
    Poziom 6  

Witam, kontynuując ten wątek - mam domofon proel, chcę aby ludzie w godzinach pracy firmy byli wpuszczani automatycznie do budynku.

Mam moduł ACO CDNU, który nie chce działać wcale. Zadziałał mi tylko raz, przez krótką chwilę i dość osobliwie (przy zdjętej słuchawce domofonu podczas dzwonienia do lokalu wysyłał sygnał otwierania drzwi bez przerwy, po 30 sekundach odkładałem słuchawkę i przestawał).

Napiszę jak go podpinam, może coś źle robię.

1. podpiąłem kabel dwużyłowy do linii w domofonie - pod te same śrubki, które trzymają w domofonie kabel z centralki
    - jedną żyłę tego kabla, podpiętą do "U-" podłączyłem do CDNU pod "GND"
    - drugą żyłę "U+" podłączyłem do CDNU pod "L+" w "INPUT"

2. zworki na górze CDNU podpiąłem tak jak jest w domofonie (lokal numer 2, zwarłem tylko numer 2) dodatkowo zwarłem "Auto"

3. podpiąłem zasilanie do CDNU, prąd stały, 0.3A, minus pod "GND", a plus do złącza po prawej stronie (POWER ~)

4. zwarłem kablem na module CDNU w sekcji "input" GND do OPEN, żeby drzwi same się otwierały

Sprawdzałem woltomierzem różne kombinacje na koncówkach CDNU - między GND, a AC~ jest około 12V DC, jak ma być. Między INPUT L+, a GND jest około 8V więc raczej działa podpięcie do centralki. Między GND, a "OUT 12V" jest około 12V więc jest chyba ok.

Proszę o jakąś pomoc/nakierowanie co może być źle.

• #2 11 Kwi 2013 11:47
    Ircys
    Specjalista Domofony

Podłączenia są prawidłowe.
    My zazwyczaj do zasilania tego modułu używaliśmy zasilacza ze zmiennym napięciem (Power AC~) - może tu jest problem, bo wprowadzasz "swój"dodatkowy "-" w linię unifonów. Kolejna rzecz do sprawdzenia - w celach testowych odłącz w ogóle unifon i zobacz jak wtedy zachowa się moduł.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #3 22 Kwi 2013 01:32
    AndWeg68
    Poziom 9  

Witam, próbowałem też podłączyć ten moduł CDNU z transformatorem 12V AC i z zasilaczem 12V DC i nie dało rady automatycznie otworzyć drzwi. Proszę pisać jak komuś się uda.

• #4 22 Kwi 2013 09:35
    Ircys
    Specjalista Domofony

Może proszę podać z jaką centralką to nie działa, bo my sprawdziliśmy, że z ACO, Proel (CD1803) i Laskomex (CD2502) działa poprawnie.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #5 22 Kwi 2013 10:44
    AndWeg68
    Poziom 9  

Domofon jest Proel. Słuchawka PC255, kaseta KDC3000 a centralka to nie wiem ponieważ sąsiadka, która jest w Zarządzie Wspólnoty Mieszkaniowej i zarządza blokiem nie chce podać dokładnej nazwy. Domofon został założony około 3 lata temu. Moduł chcę podłączyć ponieważ w/w sąsiadka nie chce podać kodów do domofonu a jak zapomnę kluczy to muszę czekać aż ktoś będzie wchodził lub wychodził. Dzwonić po sąsiadach też wolałbym uniknąć. Proszę napisać jak prawidłowo podłączyć ten moduł. Może problem w dodatkowym zasilaniu? Ja nie mogę użyć zasilania z centralki bo nie mam dostępu.

• #6 22 Kwi 2013 11:33
    andziabb
    Poziom 20  

Podłączenie jest moim zdaniem prawidłowe. Sugerowałbym aby słuchawka unifonu była odwieszona na widełkach.Funkcję automatycznego otwierania uruchamia się przyciskiem bistabilnym zwierającym OPEN oraz GND.
    Efekt automatycznego otwierania, można również ustawić programowo.Powinien to zrobić instalator mający dostęp do procedur programowania .W takim rozwiązaniu uruchamiamy automatyczne otwarcie poprzez zdjęcie unifonu z widełek.

Pozdrawiam
    http://www.eldomix.com.pl/

• #7 22 Kwi 2013 12:43
    AndWeg68
    Poziom 9  

Próbowałem już na wszystkie sposoby, z podłączonym unifonem i bez, z odwieszoną słuchawką i nie. Po zadzwonieniu i następnie połączeniu OPEN z GND drzwi się otwierają. Jak połączę przed zadzwonieniem OPEN z GND jak pisze w instrukcji po zadzwonieniu drzwi automatycznie się nie otwierają. Może moduł jest niesprawny ?
    Jeżeli chodzi o instalatora i programowanie centralki to nie wykonalne. Jak wcześniej pisałem sąsiadka z Zarządu nie chce dać kodu otwierającego drzwi co by rozwiązało problem to tym bardziej nie wezwie instalatora.

• #8 22 Kwi 2013 13:01
    andziabb
    Poziom 20  

Zostaje Panu podejście z tym modułem do sklepu zajmującym się sprzedażą urządzeń wideodomofonowych i poproszenie o sprawdzenie tego modułu, być może jest tak, że sam moduł jest uszkodzony. Czy można wiedzieć skąd Pan pisze, z jakiego miasta/wsi?

• #9 22 Kwi 2013 13:30
    AndWeg68
    Poziom 9  

Jeszcze przyszło mi na myśl, że może używam nieodpowiednich zasilaczy/transformatorów.
    Na obydwóch pisze, że mają 12V ale po sprawdzeniu miernikiem pokazuje inaczej, a mianowicie:
    1. transformator AC na szynę DIN pokazuje 12,5V
    2. zasilacz do gniazdka DC pokazuje 14V
    Piszę ze Stalowej Woli.

• #10 22 Kwi 2013 13:43
    andziabb
    Poziom 20  

To na pewno nie jest sprawa zasilaczy, one zawsze pokazują trochę więcej (bez obciążenia). Proszę skontaktować się z tymi firmami, które obsługują Stalową Wolę:
    Eltcrac - tel. 012 292 48 61 wew. 22/23
    Alpol Sp. z o.o. - tel. +48 12 415 13 51
    ELEKTRON - tel./fax. 012 633-12-61

Warto do nich zadzwonić i zobaczyć, który sklep Panu co zaoferuje......Powodzenie

• #11 22 Kwi 2013 14:03
    AndWeg68
    Poziom 9  

W tym ELEKTRON właśnie kupiłem ten moduł.
    Będę tam dzwonił. Może coś doradzą. Dzięki

• #13 08 Sie 2013 18:12
    kulfon_nie_zyje
    Poziom 6  

Chciałem dodać jeszcze swoje doświadczenia.

Próbowałem wg sugetstii zasilacz AC i DC, wielokrotnie testowałem moduł CDNU w różnych konfiguracjach (z domofonem PC255, bez, słuchawka podniesiona, odłożona, rózne zasilacze, etc.) i niestety tylko jeden raz (jakimś przypadkiem?) drzwi zostały otworzone, ale nigdy więcej moduł nie zadziałał.

Niestety nie znam nazwy modelu centralki.

P.S. Wiem, że ACO nie tworzył CDNU z myślą o Proel'u, ale podobno obie te firmy mają podobnie rozwiązaną (technicznie) komunikację między centralką a unifonem.

• #14 18 Lis 2013 11:52
    Proel_SJ
    Poziom 8  

kulfon_nie_zyje napisał:
    Witam, kontynuując ten wątek - mam domofon proel, chcę aby ludzie w godzinach pracy firmy byli wpuszczani automatycznie do budynku.

Proponujemy kontakt z naszą firmą (PROEL) i aktualizację oprogramowania centrali o funkcję BIURO - działającą tak, jak jest to wymagane.

Samo oprogramowanie zapewnia otwieranie drzwi, w przypadku dzwonienia do podniesionej słuchawki - czyli po przyjściu do biura należy zdjąć słuchawkę z wieszaka i każda próba połączenia się z tym numerem, spowoduje automatyczne otwarcie zamka.
    Po zakończeniu pracy w biurze wystarczy odłożyć słuchawkę na wieszak i domofon będzie działał normalnie - czyli dzwonił.

Bardziej zaawansowane funkcje można uzyskać wymieniając klawiaturę wejściowa na model KDC3000 z zegarem (zegar to opcja dodatkowa). Wtedy "przekierowanie" dzwonienia na funkcję otwierania drzwi można połączyć z czasowym harmonogramem działania (dni, godziny pracy biura). Przy okazji uzyskujemy szereg innych funkcji - kontrolę dostępu itd..

Pozdrawiamy
    PROEL SP.J.

• #15 14 Gru 2013 20:42
    sfendzo
    Poziom 9  

Proel SPJ PC255 - Proel PC255 z modułem ACO CDNU Proel SPJ PC255 - Proel PC255 z modułem ACO CDNU

Czy wie ktoś co to mogą być za aparaty. Jest to podłączone do centralki cyfrowej ACO ale na ich stronie nie ma takich unifonów. Co to może być? klientka chce to wymienić bo podobno nie ma regulacji głośności (a wyje jak syrena strażacka) i czy unifon np. proel będzie współpracował z ACO?

z góry dziękuję za pomoc.

• #17 15 Gru 2013 17:57
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Ma ,ale pod maską, co chyba w tej konkretnej sytuacji słabo się sprawdzi....

Pozdrawiam

• #18 15 Gru 2013 21:37
    Ircys
    Specjalista Domofony

To jest lipa (dla szarego użytkownika), więc lepiej o tym nawet nie wspominać ;)

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME