Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z kanałami tvp 1, tvp 2 , tvp lublin

11 Apr 2013 08:44 3768 21
  • Level 14  
    Witam wszystkich.
    Jestem z Lublina i mam problem z odbiorem kanałów tvp po przedłużeniu kabla antenowego by dostawał na drugi koniec pokoju. Mianowicie wyszukuje wszystkie kanały, ale programów z mux-a jeden nie da sie oglądać, mają jakość w okolicach 20-30 % a siłą 90 %. A kanały Polsat, Puls, Siódemka mają siłę i jakoś na poziomie 90 -100 %. Dodam, że mam zasilacz przy do anteny przy tv. Antena to pokojowa wewnętrzna, a mieszkam w Lublinie. Ale zauważyłem, że nawet po rozłączeniu anteny w miejscu przedłużania, czy nawet odłączeniu zasilacza sygnał nie spada i jest taki sam. Jaki może być powód tego?
    Proszę serdeczne o pomoc!

• Level 32  
    Witam ! Sprawdź dokładnie połączenie, kablem antenowym idzie również napięcie do zasilania wzmacniacza, to po pierwsze a następna sprawa to gdzie mieszkasz, w Lublinie sygnały są z różnych nadajników - Piaski i Raabego, więc może trzeba pokręcić się z anteną żeby znaleźć dobry sygnał - jak było przed przedłużaniem kabla ?
  • Level 43  
    Michael_004 wrote:
    mam problem z odbiorem kanałów tvp po przedłużeniu kabla antenowego
    A kto na odległość ci powie coś tam naknocił bo przedtem było dobrze?
  • Level 14  
    Przed przedłużeniem był zasięg na wszystkich kanałach ale ok 50% wszędzie. Teraz kręcenie antena nic nie daje a nawet jak sie ja odepnie to zasięg wcale nie spada ani nie rośnie
  • Level 21  
    Skoro antena w pokoju to i kabel nie może być bardzo długi więc ja proponuje wymianę całego kabla o ile oba kable były łączone (ten stary który był wcześniej i ten nowy dokupiony). Może nie mieszkam w lublinie ale sygnał tv odbieram z piask i wiem że mux z kanałami tvp jest słabszy i z tego powodu może być problem. Myślę że warto sprawdzić jaki sygnał jest z anteny zbiorczej bo często jest wystarczający. Jeśli nie masz działającej instalacji zbiorczej to najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie anteny yagi na dachu bloku. No i jeszcze sprawa że odłączenie zasilacza nic nie zmienia, albo zasilacz się popsuł albo coś nie łączy albo jest gdzieś zwarcie. Masz na zasilaczu diode a jeśli tak to czy świeci kiedy zasilacz jest podłączony do prądu ?
  • Level 14  
    Tak dioda sie pali. A kabel antena jest pokojowa taka ale umiejscowiona na balkonie. To moze byc wina połączenia tego kabla? Ale czemu wtedy byłby większy zasięg na kanałach polsatu tvn ?
  • Level 21  
    Jeśli dioda się święci to coś nie łączy. Na początek proponuje zajrzeć do płytki w antenie bo skoro to antena pokojowa to jak sama nazywa wskazuje ma być ona w pokoju. Jeśli możesz zamontować antenę na balkonie antenę to naprawdę lepiej będzie działać yagi nawet kilku elementowa nie koniecznie kilkunastoelementowa. Ale jeśli nie chcesz z jakiegoś powodu nie chcesz zmieniać anteny na lepszą sprawdź czy wszystko wszędzie łączy, czy nie ma zwarć i czy kable nie są przerwane.
  • Level 21  
    Jakaś dziwna ta antena i jest ona na VHF i UHF a ty potrzebujesz tylko na UHF bo tam nadaje DVB-T i proponuje takie coś Link ale takie anteny są teraz ogólnie dostępne i popularne wiec najlepiej jak pójdziesz do sklepu elektronicznego a w lublinie jest takich sporo. Taka antena im więcej elementów ma tym jest lepsza (im dłuższa) ale im dłuższa tym mniej może się spodobać sąsiadom i administracji wiec sam musisz osądzić na jaka antenę możesz sobie pozwolić. Nie daj się naciągnąć na jakieś wzmacniacze kup symetryzator i zwykłą wtyczkę do tv. Myślę tez ze będzie pomocny rysunek jak twój blok jest ustawiony w stosunku do nadajnika (czy blok delikatnie nie zasłania nadajnika czy sygnał nie idzie wzdłuż bloku) I jeszcze jedna kwestia na jakim pietrze mieszkasz i czy patrząc z kierunku bloku w stronę nadajnika nie masz bloku ale skoro na takim wynalazku jaki pokazałeś dobierało to na antenie jaka ci proponuje będzie o wiele lepiej i przy dobrych wiatrach będziesz mieć trzy mux-y :) A na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze :p
  • Level 14  
    Hehe oj tam :) a co do bloku mieszkam na 9 piętrze a patrzac na wschod ode mnie ( tzn na Felin ,Piaski) jest blok ale o wiele niższy wiec nie bedzie przeszkadzal, a i co to jest ten symetryzator :)? A to ta antena co mam to ona jest nie zbyt odpowiednia do odbioru DVB-T ? A oto jeszcze schemat bardzo uproszczony położenia mojego bloku :) https://obrazki.elektroda.pl/9431580000_1365686172.png
  • Level 21  
    skoro nic nie zasłania piask to spokojnie możesz instalować jakaś antenę yagi. A symetryzator to taka płytka zamiast wzmacniacza którą instaluje się zewnątrz puszki w antenie. W elektronicznym napewno ci wytłumaczą i doradzą.
  • Level 21  
    Powinna być ok ale skoro mieszkasz w lublinie i masz sklepów elektronicznych i rtv na pęczki to po co zamawiać antenę w częstochowie ?
  • Level 14  
    Nie no ja nie chciałem tylko chciałem podać przykład czy dobrze rozumuje :) ;p jutro pochodze po sklepach i powiem o efektach :)
  • Level 14  
    Witam,dzis zakupilem ta Antene kierunkową Yagi 11 elementowa i mam nadal takie problemy : jak mi odbiera dobrze do odbiera 1 Mux na 90-100 procent a drugi na 20 gdzies. krecenie antena w zadna strone nic nie daje ani lepiej ani gorzej , gdy chce ustawic jakis mux krece tytaj przy wtyczce przy dekoderze i raz sie uda raz nie na drugim zasilaczu tak samo jest :/ to może być wina tego łaczenia kabla antenowego ? nie mam już pomysłów
  • Level 21  
    Zamiast wzmacniacza daj symetryzator i ten kabel lepiej wymień na kabel w jednym kawałku najlepiej do anteny satelitarnej to wtedy powinno być ok :) ile mux-ów odbierasz ? Bo dwa powinny odbierać bez problemu a trzeci może odbierać ale nie musi. Napisz jakie kanały odbierasz a z jakimi są problemy.
  • Level 14  
    symetryzator jest juz przy antenie :) mux odbieram jeden raz jeden na 100 % raz drugi :/ wszystko zalezy od tego jak poruszam wtyczka od anteny przy tv

Dodano po 12 [minuty]:

nie wiem moze to wina kabla to w tej chwili idealnie odbieram tvp 1,2,3lublin a polsatowskie na granicy 60 % chyba ze dotkne kabel antenowy to zasieg spada w nich do 20%

Dodano po 4 [minuty]:

A jakby zrobić na samej antenie kierunkowej symetratorze i zwykła jakaś wtyczke bez zasilacza do dekodera to powinno działać?
  • Level 17  
    Michael_004 wrote:
    A jakby zrobić na samej antenie kierunkowej symetratorze i zwykła jakaś wtyczke bez zasilacza do dekodera to powinno działać?

Przecież napisali Ci wcześniej, że antena z symetryzatorem BEZ zasilacza przy wtyczce - zwykła wtyczka antenowa. Co chcesz w tej antenie zasilać, skoro nie ma wzmacniacza?

Po drugie - wymień kabel na cały, nie łączony bo tam możesz mieć problem. Najlepiej kup w kolorze czarnym ;)
  • Helpful post
    Level 21  
    Domyślam się że jeśli chodzi o czarny kabel to ma być żelowany. Ze znalezieniem żelowanego kabla może być problem bo nie zawsze i w każdym sklepie jest a satelitarny jest zawsze :) jak będzie zwykła wtyczka bez zasilacza i nowy kabel to na pewno będzie działać a może i mux3 z rabbego złapiesz chociaż czytałem że z odbiorem tego muxu są problemy nawet na terenie lublina. Pamiętaj też że "szczebelki" anteny mają być ustawione poziomo

• Level 32  
    Witam!
    Nie szukaj żadnego kabla żelowanego, nie jest Ci do niczego potrzebny, kup dobry kabel antenowy do TV SAT z podwójnym ekranem (czyli oplot + folia ) z żyłą wewnętrzną 1,16 i wymień go w całości - w Lublinie bardzo dobrze sprawują się zwykłe anteny siatkowe, zależy tylko gdzie mieszkasz, bo jeżeli nadajniki masz przed sobą, to powinno być dobrze, programy są nadawane z Piask i z Raabego - tutaj masz wykaz programów: http://www.telewizja-cyfrowa.com/nadajniki.html
  • Level 43  
    Robert 1960 wrote:
    Witam!
    Nie szukaj żadnego kabla żelowanego, nie jest Ci do niczego potrzebny, kup dobry kabel antenowy do TV SAT z podwójnym ekranem (czyli oplot + folia ) z żyłą wewnętrzną 1,16 i wymień go w całości - w Lublinie bardzo dobrze sprawują się zwykłe anteny siatkowe, zależy tylko gdzie mieszkasz, bo jeżeli nadajniki masz przed sobą, to powinno być dobrze,
    Takie " podwójne" ekrany ma chyba większość obecnych przewodów antenowych. Podwójny ekran to 2x oplot i 2x folia aluminiowa (Quad) . Co za różnica czy 1.16 czy 1.00 ? Ważniejsza jego średnica zewnątrzna(Φ7 mm).
  • Level 14  
    Witam problem rozwiazany , wystarczył nowy kabrl antenowy , zwykly bieły i wszystkie muxy odbieraja na 100% . Temat do zamknięcia :P