Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6735s - Cały czas kręcą się wiatraki po podłączeniu ładowarki

11 Kwi 2013 10:48 2535 15
  • Poziom 15  
    Witam
    Jak w temacie cały czas kręci się wentylator na maksymalnych obrotach w momencie gdy podłącze do niego zewnętrzne zasilanie jak odłącze od razu ustaje jak znowu podłącze od razu zaczyna krecic na maksymalnych. Dodatkowo po podłączeniu na chwile pokazuje jak ładuje baterie (wskaźnik rośnie 4 razy) po czym pokazuje tylko podpięte zasilanie i wyświetla po najechaniu kursorem na ikonkę baterii pozostało 8% (podłączony, ładuje) i tak przez całą noc. Dodam jeszcze, że podczas uruchamiania jak mam podłączoną ładowarkę jest brak treści i zachowuje się tak jakby miał uszkodzony GPU natomiast jak odłącze zasilanie obraz wraca i przy tym nawet nie muszę go restartowac.[/code]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Zasilacz sprawdzony, sprawny?
  • Poziom 15  
    za niedługo będe miał voltomierz i sprawdzę, a jakie napięcie powinno wychodzi ponieważ naklejka znamionowa jest zerwana z zasilacza i nic nie mogę odczytac
  • Poziom 43  
    fronek22 napisał:
    naklejka znamionowa jest zerwana z zasilacza i nic nie mogę odczytac

Wygląda na nie odpowiedni zasilacz.
  • Spec od komputerów
    fronek22 napisał:
    za niedługo będe miał voltomierz i sprawdzę, a jakie napięcie powinno wychodzi ponieważ naklejka znamionowa jest zerwana z zasilacza i nic nie mogę odczytac

Zmierz pod obciążeniem i podaj.
  • Poziom 15  
    No więc jak sprawdzałem voltomierzem prądu stałego to na końcówce do ładowania było 19.22V natomiast nie wiem jak zmierzy natężenie prądu może są do tego jakieś programy. dorzucam printscreen z programu HW Monitor

https://obrazki.elektroda.pl/9025985400_1365711090.jpg

Chciałem jeszcze dodac ze laptop bardzo powolutku ładuje tą beterię, ale zauwazyłem, ze tylko wtedy kiedy jest włączony bo np od rana do teraz doładował się do 17%.
  • Spec od komputerów
    Pod obciążeniem sprawdź, np żarówką halogenową.
  • Poziom 15  
    No więc nie byłem pewien jak zmierzyc pod obciązeniem i zrobiłem tak jak źle to proszę mnie poprawic. Rozkleiłem zsilacz i podłączyłem miernik w dwa kable które idą w strone wtyku od zasilacza przy tym odłączałem i podlaczalem wtyk do uruchomionelo laptopa i wtedy napięcie delikatnie spadlo z 19,33 na 19,22
  • Spec od komputerów
    Zasilasz oryginalny czy chiński zamiennik?
  • Poziom 15  
    Jest to jakiś zamiennik, lecz do niedawna wszystko było oki laptop miał wymienioną płytę główną ponieważ układ graficzny się uszkodził i firma na aledrogo ogłosiła się, że wymieniają całe płyty główne a stare biorą w rozliczeniu i tak też uczyniłem, lecz po jakimś czasie laptop zaczął się się zachowywać jak poprzednio z jednym warunkiem jak odłączę zasilanie to startuje normalnie a jak jest podłączone to migają na przemian diody capsloock i hdd
  • Spec od komputerów
    Przetestuj komputer na innym zasilaczu.
  • Poziom 9  
    1. Przetestuj lapka najlepiej na oryginalnym zasilaczu
    2. Sprawdź w biosie czy nie masz włączonej opcji, że po podpięciu zasilacza fan się załącza.
    (po włączeniu kompa wciskasz F10, aby wejść do biosa -> zakładka System Configuration -> Device Configurations -> Fan always on while on AC Power Enable(on)/Disable(off)). Wyłącz to, zapisz ustawienia i sprawdź czy coś się zmieniło.
    3. Możliwe, że masz wadliwą płytę główną, bo czasem "nowe" to są zepsute, ale po naprawie.
  • Poziom 30  
    fronek22 napisał:
    Jest to jakiś zamiennik, lecz do niedawna wszystko było oki laptop miał wymienioną płytę główną ponieważ układ graficzny się uszkodził i firma na aledrogo ogłosiła się, że wymieniają całe płyty główne a stare biorą w rozliczeniu i tak też uczyniłem, lecz po jakimś czasie laptop zaczął się się zachowywać jak poprzednio z jednym warunkiem jak odłączę zasilanie to startuje normalnie a jak jest podłączone to migają na przemian diody capsloock i hdd
    Ile razy miga CapsLock ?
  • Poziom 15  
    No więc przyczyną kręcenia się tych wiatraków jest niesprawny niedawno zakupony zasilacz, tylko teraz pytanie co jest w nim uszkodzone skoro od razu po podłączeniu kręcą się wiatraki i strasznie wolno się ładuje, a napięcie jakie pokazywał mi multimetr wskazywało na prawidołowe 19,25V?? Postanowiłem odszukać stary uszkodzony wcześniej zasilacz obajrzałem go dokładnie i zauważyłem, że jest uszkodzony jeden z kondensatorów o pojemniści µF470 i 25V wymieniłem go na taki sam z tym że z innym napięciem 50V i laptop ładuje teraz jak należy do 100% przy czym nie załącza mi tych wiatraków na maxa.
  • Spec od komputerów
    Cytat:
    tylko teraz pytanie co jest w nim uszkodzone

Może kondensatory elektrolityczne po stronie wtórnej, a może "ten typ tak ma" jak to często bywa w przypadku tanich zamienników.
    Cytat:
    Postanowiłem odszukać stary uszkodzony wcześniej zasilacz obajrzałem go dokładnie i zauważyłem, że jest uszkodzony jeden z kondensatorów o pojemniści µF470 i 25V wymieniłem go na taki sam z tym że z innym napięciem 50V i laptop ładuje teraz jak należy do 100% przy czym nie załącza mi tych wiatraków na maxa.

Pozostaje Ci zatem skleić obudowę i cieszyć się prawidłowo działającym sprzętem.
    A tego zamiennika więcej nie podłączaj do laptopa.
  • Poziom 15  
    przyczyną kręcenia się tych wiatraków jest niesprawny niedawno zakupiony zasilacz.