Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czytnik kodów kreskowych Voyager ms9520 - Kod i enter

kwas1984 11 Apr 2013 12:11 8820 15
    kwas1984
    Level 9  
    Witam.
    Chciałbym tak ustawić skaner kodów kreskowych żeby po wczytaniu kodu "naciskał" enter. Skaner to Voyager MS 9520. Mam do niego instrukcję. Domyślam się, że najpierw trzeba wejść w tryb konfiguracji, potem coś żeby dał enter i wyjść z tego trybu. Niestety z instrukcji wiem tylko jak wejść i wyjść, ale nie wiem jakiego kodu użyć by dodał enter. Proszę o pomoc. Instrukcja: Link
    Pozdrawiam
    kwas
    diseasekowalski
    Level 35  
    Jeśli po pierwszym kodzie ze strony 17 nie działa tak jak Kolega chce, to można spróbować:
    str 17 1szy kod
    str 17 2gi kod
    str 17 3ci kod
    str 18 4ty kod (suffix CR)
    str 17 4ty kod
    kwas1984
    Level 9  
    Witam.
    Tak też próbowałem, niestety, okazuje się że to nie wystarczy do współpracy z subiektem. Enter wchodzi za szybko i subiekt tego nie zauważa...
    diseasekowalski
    Level 35  
    Oj nie wiem czy jest możliwość opóźnienia pisania przez ten skaner.
    Trzeba poszukać innej instrukcji.
    r.10
    Level 14  
    Miałem problem odwrotny, nie chciałem entera ;-)
    Znalazłem w swojej instrukcji kody Suffix do CR (Carriage Return) oraz LF (Line Feed) i je wyłączyłem.
    Poszukaj CR / LF gdzieś w dziale Suffix (sufiks to po polsku przyrostek) i włącz.

-----
    kwas1984 wrote:
    Chciałbym tak ustawić skaner kodów kreskowych żeby po wczytaniu kodu "naciskał" enter.
    diseasekowalski
    Level 35  
    Koledze wchodzi już enter, tyle że za szybko :P
    pastorek23
    Level 14  
    Mam pytanie dotyczące tego skanera jak sprawdzić czy działa poprawnie nie mając aplikacji do sprzedaży. Czy da się to zrobić np. notatnikiem

Pytam ponieważ po skonfigurowaniu wg waszej instrukcji skanuje kod ale nie wpisuje mi się on do notatnika a na czytniku zapala się czerwona dioda i cały czas się świeci.
    szpila
    Level 17  
    Jak skaner sprawny to powinien wpisać do notatnika zeskanowany kod. Czytnik działa jak zwykła klawiatura.
    pastorek23
    Level 14  
    a czy klawiatura musi być do niego podpięta tzn na PS2 czy może być na USB
    szpila
    Level 17  
    Może być na usb, ale nie wszystkie przelotki (te najtańsze) chcą poprawnie działać w takiej konfiguracji. Dodatkowo trzeba w konfiguracji skanera wyłączyć sprawdzanie obecności podłączonej klawiatury, inaczej skaner będzie się zawieszał i cały czas świecił czerwoną diodą.

Musisz przeprogramować skaner do pracy stand alone

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10115781#10115781
    pastorek23
    Level 14  
    ok wszystko sprawdzone i działa... dzięki za pomoc
    aspeedy5
    Level 10  
    Wszystko fajnie, czytnik działa wciska enter jest cacy, ale mamy w sklepie jeszcze kody z wagi (śrubki, nakrętki itp) pracujemy na hurcie, jeden czytnik działa tak, że kiedy się zczyta kod wydrukowany z wagi, to w programie od razu wczyta pozycję i w następnej tabelce wczyta wagę, problem w tym, iż tylko ten jeden tak działa a nie wiemy jak zaprogramować pozostałe, aby też od razu wczytywały pozycję i wagę ? Dodam, że wszędzie mamy MS9520

Dodano po 17 [minuty]:

Może jeszcze napiszę, że kody wagowe to 6 pierwszych cyfr (czyli np. 280076 - nakrętka samo kontrująca 6mm), następne 2 cyfry są tak jakby nie istotne od 9 do 12 to waga (np. 0,600g) i 13 cyfra znowu nie istotna, jak to ktoś zaprogramował, że to działa? no i normalnie zczytuje kody innych zwykłych towarów
    Cober85
    Level 10  
    Za to nie odpowiada już czytnik tylko program.
    Jeśli podpięty jest do komputera to konfiguracją programu sprzedażowego aby kontrolował którą cyfra że czytanego kodu kreskowego za co odpowiada.
    Jeśli to kasa fiskalna to konfiguracją kasy.
    Skaner w tym przypadku nie ma nic do tego, przesyła tylko ciąg spisanych cyfr
    aspeedy5
    Level 10  
    to czemu stary działał dobrze a po zmianie nowy działa źle ?
    Cober85
    Level 10  
    Przykład programowania skanera na kasie fiskalnej Posnet Neo.
    Czytnik kodów kreskowych Voyager ms9520 - Kod i enter
    Cober85
    Level 10  
    aspeedy5 wrote:
    to czemu stary działał dobrze a po zmianie nowy działa źle ?

Podepnij stary skaner i nowy pod kompa, zaskanuj w notatniku ten sam kod kreskowy i sprawdź czy widzisz różnice...