Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kierunek nauki - jaki obrać kierunek

11 Kwi 2013 14:08 1278 2
 • Poziom 9  
  Witam. W tym roku kończę Elektroniczne Zakłady Naukowe w kierunku Technik Elektronik - specjalizacja urządzenia audiowizualne. Mam następujący problem więc nie bardzo wiem również kogo się poradzić ,a myślę ,że znajde tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zacznijmy od tego ,że moim hobby jest programowanie i tworzenie różnych dziwnych i fajnych rzeczy. Pomysłów w głowie mam mnóstwo ,lecz nie zawsze wiem jak je zrealizować. Przed przystąpieniem do studiów chcę się sprawdzić w zawodzie i w tym czasie ukończyć jakąś szkołę w kierunku Technika Informatyka.

  Moje pytania są następujące:
  1) Czy lepiej pójść od razu na politechnikę czy jednak jak nie jestem pewien sprawdzić się w zawodze czy mi odpowiada? Zaznaczam ,że mam dylemat między: wydział elektroniki - programista ,a te informatyk programista?

  2) Jeśli jednak zdecyduję się sprawdzić w zawodze to jaką szkołę polecacie w kierunku technika informatyka (okres nauki 2-3 lata)? Przeszukałem troszkę ofert i po prostu nie mogę znaleźć jakiś opinii ,które dały by mi cień światła na wybór.

  3)Myślałem o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy w tych zawodach (po ukończeniu informatyka oraz studiów). Nie bardzo wiem w sumie gdzie również warto. (Myślę między Niemcami a Anglią)

  Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Byłem pewien co do kierunku jakoś do stycznia ,ale właśnie pod wpływem ostatnich zdarzeń w szkole na elektronice przestałem wiedzieć jaki zawód. Dziękuje z góry ludziom ,którzy się udzielą i mi doradzą.
 • Poziom 8  
  Zawsze możesz zrobić sobie jakis staż, na studiach będzie wymagany nawet. Poznasz ludzi, poznasz zawód, douczysz się tego i tamtego. ;)
 • Poziom 28  
  Witam!
  Jeśli interesujesz się elektroniką to zachęcam do wybrania się na studia na kierunek związany stricte z elektroniką, np. Elektronika i Telekomunikacja, Elektrotechnika z wyborem specjalizacji w kierunku elektroniki. Tym bardziej za tym przemawia kończona przez Ciebie szkoła średnia (oczywiście jeszcze egzamin maturalny i egzamin zawodowy).
  Druga sprawa to podjęcie pracy mianowicie, czy już szukałeś czegoś w swoim zawodzie? Jeśli oferty są konkretne i długoterminowe, to warto zastanowić się na opcją studiów zaocznych (pracujesz-zdobywasz cenną praktykę i studiujesz-zdobywasz i pogłębiasz swoją wiedzę teoretyczną, zyskując wyższe wykształcenie=większe perspektywy na przyszłość).