Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 70ds-03s. Pali się BUH 1015. Jakie to chassis? Schemat.

23 Lut 2005 22:02 1698 5
  • Poziom 10  
    Odbiornik ma nalepkę z takim modelem j.w. niestety nie jest to chassis ca10 , jest to panorama 100Hz , w środku kartka 81DW-15SN . W odbiorniku wymieniłęm trfo wn (strzelało), BUH 1015, gra normalnie przez 1-2 tygodnie i wraca do mnie z padniętym BUH 1015. Będę wdzięczny za sugestie i informacje o chassis lub schemacie.
  • Poziom 39  
    A przelutowałeś obszar trafopowielacza i połączenie cewek na wtyku i na kineskopie.
  • Poziom 10  
    Płyta przejrzana pod kątem zimnych lutów i przelutowana. Zastanawia mnie tranzyt smd sterujący BUH1015, oznaczony na obudowie CQ741, chciałem go podstawić, niestety nie wiem co to jest. BUH uszkadza się nie na pełne zwarcie, tylko na sporą upływność, szczególnie B-E.
  • Poziom 17  
    Hmm z tymi przepalającymi się tranzystorami to mozna dostać białej gorączki.Spójrz na ten problem może z innej strony.Podstaw inny tranzystor np BUH1215 albo BU2527 i może przestana ię przepalać,bo często bywa tak,ze cała seria tranzystorów to kiepskie podróby.Może się mylę,ale czasem tak miałem i problem znikał.Pozdrawiam
    Krzysztof
  • Poziom 10  
    Odbirnik pracuje u klienta od 6 miesięcy. Jako tranzystror kluczujący zastosowałem BU2532 z dodatkowym radiatorem. Tranzystor nadal mocno się nagrzewa, jednak do tej pory nie padł. Problem został rozwiązany połowicznie, ale temat uważam za zamknięty.