Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3G - Home button przestał działać

eBay95 11 Kwi 2013 18:41 1128 0
    eBay95
    Poziom 7  
    Witam, mam problem z home button w iPhone.
    Otóż mam iPhone od znajomego, który leżał od roku i postanowiłem go naprawić. Wcześniej opisywałem problem który rozwiązałem, lecz teraz pojawił się nowy. Telefon został zablokowany i potrzebuję wprowadzić do w tryb DFU. Na początek włączając iPhone zrobiłem Reset (Home + Sleep) i telefon normalnie zresetował się. Po podłączeniu USB, zrobiłem procedurę przejścia w tryb DFU. Lecz telefon nie zareagował na przycisk Home - włączył się normalnie. Przycisk w digitizerze został sprawdzony miernikiem - wynik 6kΩ. Postępowałem według instrukcji w innym poście, lecz nie ma tam informacji o wynikach jakie powinienem otrzymać.
    Cytat:
    1. Dolny pad na złączu systemowym ma połączenie z dolną częścią rezystora na płycie? ( na wpiętym złączu sprawdź )

Otrzymałem pozytywny wynik.
    Cytat:
    2. Czy ten sam pad ma zwarcie do masy?

Przytknąłem jedną końcówkę do dolnego padu, a drugą do ramki w telefonie. Wynik negatywny. Spróbowałem to samo z górnym padem i jest połączenie.

Zwracam się z prośbą do forumowiczów, czy moglibyście mnie naprowadzić na kolejne wskazówki sprawdzające co mogło zostać uszkodzone w telefonie?
    Z góry dziękuje za pomoc.