Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilanie stacji dokującej

hawker1 11 Apr 2013 19:22 1884 6
    hawker1
    Level 11  
    Witam serdecznie

Posiadam stację dokującą do smartfona, na której napisane jest +18/-18v. Domyślam się, że chodzi o syntetyczne źródło zasilania, niestety takiego nie posiadam. Czy jest jakiś prosty sposób, aby można było dla takiego urządzenia zastosować zasilanie niesymetryczne?
    Stacja dokująca to bose sounddock. Sprzęt został przeze mnie kupiony za bezcen, niestety bez zasilacza.
    Dzieki
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    hawker1 wrote:
    Witam serdecznie

Posiadam stację dokującą do smartfona, na której napisane jest +18/-18[v]V. Domyślam się, że chodzi o syntetyczne źródło zasilania, niestety takiego nie posiadam. Czy jest jakiś prosty sposób, aby można było dla takiego urządzenia zastosować zasilanie niesymetryczne?
    nie, jak symetryczne napiecie zasilania, to symetryczne.

hawker1 wrote:
    Stacja dokująca to bose sounddock. Sprzęt został przeze mnie kupiony za bezcen, niestety bez zasilacza.
    Dzieki
    A jaki to problem dorobic stosowny zasilacz, a maksymalna wartosc poboru pradu znasz?

Pozdrawiam
    hawker1
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedz!
    Maksymalny prąd to 1A. Problem w zbudowaniu takiego ustrojstwa jest taki, że studiuję dosyć daleko od domu, a cały do tego potrzebny osprzęt posiadam właśnie tam.
    Quarz
    Level 43  
    hawker1 wrote:
    Dzięki za odpowiedz!
    Prosze.. :D

hawker1 wrote:
    Maksymalny prąd to 1A. Problem w zbudowaniu takiego ustrojstwa jest taki, że studiuję dosyć daleko od domu, a cały do tego potrzebny osprzęt posiadam właśnie tam.
    A to dosc sporo, jak na obu polaryzacjach po 1A, to jest cale 36W. Rozwiazan jest tu wiele, np. gotowe przetwornice izolowane DC/DC z napieciem wyjsciowym 18V i wtedy po stronie wtornej laczysz je odpowiednio szeregowo i po pierwotnej rownolegle - taki "transformator" napiecia DC - i przylaczone do jednego zrodla napiecia po pierwotnej stronie.
    Jak dysponujesz zrodlem stabilizowanego napiecia o wartosci 18V, to wystarczy tylko jedna przetwornica DC/DC - ale tu koniecznie 18V/18V - i wtedy jedno wejscie zasilasz bezposrednio, a drugie poprzez owa przetwornice i stosownie wlaczona w szereg po stronie wtornej, zas po pierwotnej rownolegle do zrodla.
    Mozliwe jest tez klasyczne zasilanie z transformatorem symetrycznym oraz stabilizatorami liniowymi ±18V.
    Mozna tez zaprojektowac izolowana przetwornice symetryczna, np. w ukladzie przeciwsobnym - Push-Pull, lub w ukladzie symetrycznego Flyback Converter.
    hawker1
    Level 11  
    Będę chyba musiał w takim razie poszukać czegoś gotowego do kupienia, bo to co napisałeś na obecne warunki przewyższa moje możliwości. Gdzie popularnie stosuje się symetryczne źródła napięcia o podobnych parametrach do wymaganego przeze mnie? Sprobowalbym po prostu coś do tego celu zaadoptować.
    miodziu
    Level 10  
    Mam taki sam problem z Bose SoundDock czyli barak zasilacza. Niestety nie wiem czy ten sprzęt działa i zanim kupię ów zasilacz chciałbym sprawdzić sprzęt. Mam takie pytanie - czy można dwa identyczne zasilacze impulsowe 19V od laptopów połączyć szeregowo (- +/- +)i potraktować wspólny pin jako 0?
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak związku z tematem i wykopaliska!
    Zasilanie stacji dokującej