Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 308 1.6 hdi - Drżenia samochodu przy ruszaniu

kubica77 11 Apr 2013 20:03 9579 8
    kubica77
    Level 9  
    Witam.
    Wymienialem dzisiaj pasek rozrzadu i pompe wody w Peugeot 308 1.6 HDI. Nurtuje mnie pewna usterka - przed wymiana tego nie bylo. Mianowicie podczas ruszania lub cofania w zakresie do 1000 obrotow lub na tzw polsprzegle - samochod drży. Powyzej tych obrotow jest OK. Zarowno podczas jazdy nie ma zadnych problemow. Napewno do sprawdzenia sa poduszki silnika i skrzyni, ale zastanawia mnie gdybym przestawil rozrzad (załóżmy o zeba) to objawy moga byc podobne?
    Prosze Was o rade.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Waldemar z Kaszub
    Level 29  
    Tłumik drgań skrętnych dobrze dokręcony ?
    Uszol 1990
    Level 29  
    Poduszka silnika na swoim miejscu?
    kubica77
    Level 9  
    Dokrecalem, ale dla pewnosci sprawdze jutro jeszcze raz.
    Poduszke wyjalem jeszcze raz i sprawdzalem. Zastanawia mnie poduszka nad skrzynia - podczas jazdy i przy ruszaniu silnikiem cos tam piszczy. A co myslicie o rozrzadzie?
    Waldemar z Kaszub
    Level 29  
    Rozrząd myślę,że będzie w porządku. Nie wiem na ile kolizyjny jest ten silnik ale w przypadku pomyłki o jeden ząb pojawiły by się trudności w odpalaniu . Po za tym z pewnością usłyszałbyś inny dźwięk ( klang ) silnika.
    kubica77
    Level 9  
    Nie zauważyłem żadnych niepokojących dźwięków z silnika. Zarówno moc jak i przyspieszenie jest OK. Jedynie, tak jak pisałem to słychać delikatne piszczenie z okolic poduszki nad skrzynia. Jeszcze jedno, przypomniałem sobie, że na chwilę podniosłem silnik go góry aby wyjąć łapę silnika od strony rozrządu. Może to jest przyczyna?
    kubica77
    Level 9  
    Dzisiaj sprawdziłem wszystkie poduszki, kolo pasowe, sprawdziłem jeszcze raz rozrząd i dalej to samo. Gdyby to byl problem ze sprzęgłem lub dwumasa to wydaje nie sie ze to drżenie bylo by caly czas podczas jazdy-a tutaj tego nie ma. Biegi wchodzą ok, lewarek nie drży. Juz sam nie wiem:-(
    Waldemar z Kaszub
    Level 29  
    A to drżenie w czasie ruszania występuje zarówno przy skręconych kołach jak i wyprostowanych ?
    kubica77
    Level 9  
    Przyznaje ze tego nie sprawdzalem. Ogolnie rzecz biorac, mam wrazenie ze silnik jest malo stabilny. ale poduszki nie sa naderwane - spawdzalem. Dzisiaj sie dowiedzialem ze przy 56000 na gwarancji wymieniana byla dwumasa, tarcza i silownik