Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1.6 hdi - Drżenia samochodu przy ruszaniu

kubica77 11 Kwi 2013 20:03 5052 8
  • #1 11 Kwi 2013 20:03
    kubica77
    Poziom 9  

Witam.
    Wymienialem dzisiaj pasek rozrzadu i pompe wody w Peugeot 308 1.6 HDI. Nurtuje mnie pewna usterka - przed wymiana tego nie bylo. Mianowicie podczas ruszania lub cofania w zakresie do 1000 obrotow lub na tzw polsprzegle - samochod drży. Powyzej tych obrotow jest OK. Zarowno podczas jazdy nie ma zadnych problemow. Napewno do sprawdzenia sa poduszki silnika i skrzyni, ale zastanawia mnie gdybym przestawil rozrzad (załóżmy o zeba) to objawy moga byc podobne?
    Prosze Was o rade.

• #2 11 Kwi 2013 20:25
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Tłumik drgań skrętnych dobrze dokręcony ?

• #3 11 Kwi 2013 20:29
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Poduszka silnika na swoim miejscu?

• #4 11 Kwi 2013 20:36
    kubica77
    Poziom 9  

Dokrecalem, ale dla pewnosci sprawdze jutro jeszcze raz.
    Poduszke wyjalem jeszcze raz i sprawdzalem. Zastanawia mnie poduszka nad skrzynia - podczas jazdy i przy ruszaniu silnikiem cos tam piszczy. A co myslicie o rozrzadzie?

• #5 11 Kwi 2013 20:59
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Rozrząd myślę,że będzie w porządku. Nie wiem na ile kolizyjny jest ten silnik ale w przypadku pomyłki o jeden ząb pojawiły by się trudności w odpalaniu . Po za tym z pewnością usłyszałbyś inny dźwięk ( klang ) silnika.

• #6 11 Kwi 2013 22:03
    kubica77
    Poziom 9  

Nie zauważyłem żadnych niepokojących dźwięków z silnika. Zarówno moc jak i przyspieszenie jest OK. Jedynie, tak jak pisałem to słychać delikatne piszczenie z okolic poduszki nad skrzynia. Jeszcze jedno, przypomniałem sobie, że na chwilę podniosłem silnik go góry aby wyjąć łapę silnika od strony rozrządu. Może to jest przyczyna?

• #7 12 Kwi 2013 13:50
    kubica77
    Poziom 9  

Dzisiaj sprawdziłem wszystkie poduszki, kolo pasowe, sprawdziłem jeszcze raz rozrząd i dalej to samo. Gdyby to byl problem ze sprzęgłem lub dwumasa to wydaje nie sie ze to drżenie bylo by caly czas podczas jazdy-a tutaj tego nie ma. Biegi wchodzą ok, lewarek nie drży. Juz sam nie wiem:-(

• #8 12 Kwi 2013 14:19
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

A to drżenie w czasie ruszania występuje zarówno przy skręconych kołach jak i wyprostowanych ?

• #9 12 Kwi 2013 16:54
    kubica77
    Poziom 9  

Przyznaje ze tego nie sprawdzalem. Ogolnie rzecz biorac, mam wrazenie ze silnik jest malo stabilny. ale poduszki nie sa naderwane - spawdzalem. Dzisiaj sie dowiedzialem ze przy 56000 na gwarancji wymieniana byla dwumasa, tarcza i silownik

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME