Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły technikum,zawodówka

Impos 11 Kwi 2013 22:20 2565 7
  • #1 11 Kwi 2013 22:20
    Impos
    Poziom 11  

Witam.
    Niedługo czeka mnie wybór szkoły średniej. Chciałbym pójść do technikum na technik informatyk. Chciałbym w przyszłości pracować w jakimś sklepie co sprzedaje myszki monitory komputery gry komputerowe co się zajmuje naprawą komputera. np Komputronik czy inne takie typu sklepy. Tylko, że nie jestem pewien czy dostane się do technikum na technik informatyk. Jest jeszcze druga szkoła zawodówka tam jest wielozawodowiec tam jest 101 zawodów i tam wiem, ze się dostane na 100% i tam też bym poszedł na informatyka. Tam jest się 3 dni u tego przedsiębiorcy a dwa dni w szkole. Moje pytanie brzmi czy jakbym poszedł do zawodówki na tego informatyka to trudniej byłoby mi znaleźć taką prace w przyszłości jak np w Komputroniku naprawa komputerów czy sprzedawanie różnych podzespołów do komputera?

Zastanawiałem się co w życiu chciałbym robić i co najbardziej mnie kręci to komputery chciałbym mieć prace związaną z komputerami. Wiem, że już zakładałem temat podobny ale zmieniłem swoje zdanie i chciałbym pójść na informatyka.

0 7
  • #2 11 Kwi 2013 22:53
    Knight Industries Three T
    Poziom 10  

Moim zdaniem warto spróbować do technikum, myślę, że wtedy będziesz miał większą szansę na "dobry start", a tzw. "papiery" można chyba złożyć do kilku szkół. Ja też w tym roku będę szedł do technikum, i też mam zamiar złożyć dokumenty na pierwszym miejscu do technikum elektronicznego - klasa elektroniczna, na drugim do Transportowo - Komunikacyjnego - klasa mechatroniczna, i na trzecim - do informatycznego - np. kl. teleinformatyczna, jeszcze nie wiem, jakie w nim są. Podsumowując, myślę, że po technikum będziesz miał lepsze wykształcenie, większą szansę na zdanie matury.

Pozdrawiam.

0
  • #3 12 Kwi 2013 09:44
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!
    Powinieneś wybrać technikum, ponieważ aby myśleć o jakiejkolwiek edukacji w przyszłości wykształcenie średnie daje do tego podstawę (oczywiście matura i ewentualny egzamin zawodowy). Nie wyklucza to starań o podjęcie pracy w zawodzie po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu egzaminu zawodowego (większe szanse na znalezienie pracy niż jego brak). W Twoim przypadku najbardziej odpowiednie do zainteresowań będzie Technikum Informatyczne, tylko miej na uwadze, że na początku matematyka i fizyka to podstawa i na nich musisz się skupić, aby myśleć o dalszej edukacji i rozwijaniu zainteresowań.

0
  • #4 12 Kwi 2013 20:17
    Impos
    Poziom 11  

No wiecie co dziś porozmawiałem z kolegą i już zmieniłem zdanie. Technik handlowiec też nie jest zły ale czy odpowiedni dla chłopaka? Bo w sumie taka praca np w salonie Plusie zostać jakimś Konsultantem czy coś takiego. to tez niby nie jest zła praca.

0
  • #5 12 Kwi 2013 23:21
    matheo-cn
    Poziom 11  

Trzeba celować najwyżej jak się da - zdecydowanie technikum! Oprócz matury masz także zawód (egzamin zawodowy zwykle jest na wyższym poziomie niż matura podstawowa, więc pracodawcy liczą się z tym papierem i tytułem technika, swoją drogą w ten sposób można znaleźć fajną robotę na wakacje w trakcie szkoły). Najlepiej byłoby gdybyś wybrał taki zawód, który Cię interesuje, wtedy za darmo będziesz mógł poszerzać swoje zainteresowania... Najlepsze zawody wg mnie to technik elektryk, elektronik czy mechanik. Wiem, że po tych kierunkach nie tak źle z robotą. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

0
  • #6 13 Kwi 2013 21:49
    Impos
    Poziom 11  

elektryk,elektronik i mechanik mnie nie interesuje. No może troszkę elektronik ale teraz się zastanawiam nad handlowcem. Co możecie powiedzieć o tym Handlowcu :)?

0
  • #7 14 Kwi 2013 01:30
    2108893
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 14 Kwi 2013 11:37
    Impos
    Poziom 11  

W przyszłości chciałbym mieć prace związaną z komputerem czy telefonami. Zastanawiałem się nad taką praca jak np Konsultant też (dla mnie) ciekawa i dobra robota dlatego zastanawiam się nad technik handlowiec. Może i mechanik pojazdów samochodowych nawet dobrze zarabia czy elektryk ale mnie to wcale nie interesuje i nie Ciekawi mnie grzebanie w aucie.

0