Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa funkcja Google do automatycznego zarządzania kontem po śmierci

exti 11 Kwi 2013 23:12 4080 5
  • Nowa funkcja Google do automatycznego zarządzania kontem po śmierciKorzystanie z konta e-mail i serwisów społecznościowych stało się niemal tak powszechną rzeczą, jak posiadanie domu, lecz w przeciwieństwie do nieruchomości, status kont internetowych po śmierci użytkownika jest mało jasny.

Od dzisiaj jednak możemy zadecydować, co stanie się wtedy z naszymi danymi przechowywanymi przez Google, dzięki nowej funkcji nazwanej Menedżer nieaktywnych kont. Pozwala ona zdefiniować czas: 3, 6, 9 miesięcy lub rok, po upływie którego nastąpi usunięcie naszego konta Google. Przedtem jednak zostanie wysłany e-mail lub SMS z powiadomieniem, aby można było ewentualnie zatrzymać proces.

Opcjonalnie można ustawić wysłanie wiadomości do konkretnych osób po upływie zdefiniowanego czasu, a także udostępnić im swoje dane z usług takich, jak Google+, Dysk Google, Gmail, Picasa Web, Kontakty i innych.

Oczywiście nowe narzędzie Google będzie przydatne nie tylko w tak ostatecznym przypadku, jak śmierć, lecz również w innych zdarzeniach losowych, na skutek których przez dłuższy czas nie będziemy się w stanie zalogować na swoje konto.

Źródło:
    http://googlepublicpolicy.blogspot.com/2013/04/plan-your-digital-afterlife-with.html

Fajne! Ranking DIY
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
    O autorze
    exti
    Poziom 32  
    exti napisał 2384 postów o ocenie 114, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.
    halinka1125
    Poziom 21  
    Witam
    W końcu ktoś pomyślał o rzeczach nieuchronnych i nieprzewidywalnych. Chwała im za to:D
    Pozdrawiam
    nelik1987

Poziom 31  
    Kiedyś się nad tym zastanawiałem. Przecież wreszcie skończą się sensowne adresy e-mail itp. Więc to bardzo dobry pomysł by usuwać konta po śmierci użytkownika.
    Damian_Max
    Poziom 14  
    Witam,
    zgodze się z przed mówcami, nawet poszedł bym krok dalej, dziś ogłosił bym w kilku mediach, że przy niezalogowaniu się na pocztę mail w przeciągu najbliższego roku, wszystkie te adresy zostaną zwolnione.
    Sam kiedyś zakładałem poczte e-mail na chwile (by spam nie szedł na skrzynkę główną) i raczej jej nie usuwałem (teraz są już takie 10 minutowe adresy). Ba, nawet jedna poczta na onecie mi się zablokowała.
    Dlatego to jest zdecytowanie dobry pomysł, ze wszystkimi serwerami pocztowymi na świecie, takie jedno wielkie sprzątanie śmieci internetowych xD.
    Citek
    Poziom 22  
    Przecież konto nie używane przez jakiś czas na onecie czy wp jest automatycznie czyszczone a potem usuwane i zwalniany zostaje adres i login
    blur
    Poziom 22  
    Citek - przez kilka lat nie używałem 2 kont na onecie, niedawno sobie o nich przypomniałem, odzyskałem hasła i wszystko gra, ale jedyne wiadomości jakie tam były to spam onetu :) Był czas kiedy można było stracić konto na onecie, była wielka akcja zmiany nazw domen kiedyś było coś takiego jak xxx(malpa)friko5.onet.pl potem była zmiana na xxx(malpa)poczta.onet.pl, jak na tamte czasy coś koło 1998r musiałem się nieźle nagimnastykować żeby przejść proces aktywacji konta, Amigowe przeglądarki nie obsługiwały JAVA-y czy Flash już nie pamiętam i musiałem się wprosić do kogoś z Windowsem żeby to zrobić :)