Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlanie obrazka na stronie www

GrodzkiM 12 Kwi 2013 08:19 945 1
  • #1 12 Kwi 2013 08:19
    GrodzkiM
    Poziom 8  

Pomimo wielokrotnych prób nie udaje mi się usunąć błędu na stronie http://www.tlumaczenia.osobie.net/kontakt.htm
    Błąd polega na tym, że niewidoczny jest w Internet Eksplorer i Mozilla drugi obrazek : Gesie pioro.jpg.
    Obrazek widoczny natomiast jest w wewnętrznej przeglądarce.
    Podobno serwery UNIX-owe są dokładniejsze jeśli chodzi o nazewnictwo plików niż Windows. 2_Gesie_pioro.JPG to nie to samo co 2_Gesie_pioro.jpg
    Na na hostingu znajduje się plik o nazwie : 2_Gesie_pioro.JPG i rzeczywiście u mnie na dysku w komputerze też jest rozszerzenie z dużej litery widziane w dymku, ale to jest chyba uroda Windows Explorera, jak to zmienić na małe litery : 2_Gesie_pioro.jpg ?
    Jak odpowiednio zmienić nazwę pliku aby wielkość liter się zgadzała w kodzie i użycie tylko i wyłącznie małych liter ?

Proszę zmienić tytuł post na zgodny z regulaminem i zasadami działu. - arnoldziq

0 1
  • #2 12 Kwi 2013 10:13
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

U mnie, Firefox także tego obrazka nie pokazuje.
    W kodzie masz :

Kod: html4strict
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A napisałeś :
    Cytat:
    [...]Na na hostingu znajduje się plik o nazwie : 2_Gesie_pioro.JPG i rzeczywiście u mnie na dysku w komputerze też jest rozszerzenie z dużej litery widziane w dymku[...]

Zmień nazwę pliku na dokładnie taką samą jak w kodzie strony i problem zniknie. A najlepiej zmień nazwę po prostu na "pioro2.jpg" i po kłopocie.
    A co do IE, to sprawdź dokładnie jaki jest system kodowania kolorów w tym pliku. Jeżeli CMYK, to IE po prostu go nie wyświetli.

0