Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaeser Sigma Control - Critical error softPLC 0013h

12 Kwi 2013 09:35 3096 10
  • Poziom 23  
    Witam!
    Potrzebny soft/wsad/dump/firmware. PW lub e-mail.
  • Poziom 18  
    Witam
    Czy problem już rozwiązany? Jeśli nie to mogę pomóc, info na pw
  • Poziom 10  
    Witam, także mam problem z tym sterownikiem. Problem był z wejściami analogowymi i pewien Pan postanowił zaktualizować soft i wtedy się coś wysypało i sterownik teraz nie wstaje. Posiadasz kolego może wsady do flashy ?
  • Poziom 14  
    witam,
    podpinam się pod temat, poszukuję wsady, czy ktoś może pomóc?
    z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 10  
    Coś mam zgrane ale nie pamiętam dokładnie co. Jak znajdę to się odezwę.
    Z tym błędem co masz niekoniecznie muszą być uszkodzone wsady lub kości FLASH. Czasami miałem uszkodzone pamięci SRAM. Czasami podstawiałem to i to i problem nie znikał. Raz miałem, że po wymianie kompletu sterownik ożył ale po kilkunastu minutach pracy wrócił ten sam błąd "critical error". W ok 3/10 przypadkach udało mi się naprawić sterownik. Myślę, że w tych siedmiu przypadkach problemem jest druk wielowarstwowy.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym się "nieśmiało" podpiąć pod temat.
    Mam taki problem z wersją Basic, że na stałe sygnalizuje błąd nr 7 . Z informacji które znalazłem, wynika, że to sygnalizacja wysokiej temp. samego sterownika. Nawet przy 10-15 stopniach celsjusza temp otoczenia nic się nie zmienia. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić.
    Czy temperatura jest kontrolowana przez jakiś termoelement na PCB, czy w procesorze?
    Za wszelkie podpowiedzi z góry wielkie dzięki.
  • Poziom 17  
    Witam, nie działają analogi w modelu 7.7001.1 czy ktoś ma pomysł co mogło paść ? Nie czyta ciśnienia ani temperatury ?
  • Poziom 10  
    Musisz prześledzić tor analogowy zaczynając od wejścia. Już dawno ich nie robiłem i nie pamiętam dokładnie. Wydaje mi się, że sygnały idą na multiplexer i wzmacniacze opreracyjne.
  • Poziom 17  
    Sygnał analogowy trafia na przetwornik MAX197, niestety nie wiadomo czy na pewno to wina leży po jego stronie, czy po stronie mikroprocesora. Z uwagi na skomplikowaną jego obsługę(piny danych działają zarówno jako wejścia i wyjścia) jest bardzo trudno przetestować jego działanie. Po podłączeniu oscyloskopu np pod D6 pojawia się sygnał prostokątny, jednak stawiam, że jest to tylko sygnał pochodzący z mikroprocesora. Czy wymieniał ktoś owy przetwornik i wróciły pomiary wejść analogowych na sterowniku ?
  • Poziom 10  
    Witam
    Potrzebuję wyświetlacza lcd do sigma control basic. Został uszkodzony mechanicznie. Może ma ktoś z Was z uszkodzonego sterownika? Lub może macie dostęp do nowego?
  • Poziom 10  
    wiechu663 wyświetlacz jest nie do kupienia. Produkowany tylko pod ten sterownik. Przerabiałem temat wielokrotnie. Musisz szukać uszkodzonego sterownika ze sprawnym wyświetlaczem.