Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak działa regulacja głośności ??

12 Kwi 2013 13:28 1527 8
  • Poziom 21  
    Witam
    Mój brat ma wzmacniacz(radio+wzmacniacz+korektor w jednym) na jakiejś końcówce mocy STK i ma fajną regulacje dźwięku(chodzi mi o regulacje głośności) ponieważ jak kręcę gałką w dół(w górę jest na odwrót oczywiście) to coraz ciszej słychać muzykę jak i SZUM. No i jak to jest zrobione bo w np. wzmacniaczu od głośników komputerowych mam potencjometr na samym początku układu da się nim regulować tylko dźwięk z PC i szumienie jest zawsze takie same i denerwuję mnie jak słucham cicho muzyki a w tle słychać szum...

Ostatnio zrobiłem sobie wzmacniacz na końcówce mocy(nie ważne na jakiej) i chcę sobie zrobić regulacje dźwięku tak jak jest to zrobione w tym wzmacniaczu u brata.

Jak to jest zrobione ?
  • Poziom 28  
    Potencjometr masz chyba dobrze włączony, jeżeli masz regulację siły
    głosu. Szumy biorą się z samego wzmacniacza.
    Piszesz, iż zrobiłeś wzmacniacz na końcówce "nie ważne jakiej", właśnie może być ważne. Więc podaj jakiej i jakie są zastosowane elementy.
  • Poziom 28  
    Czy ten wzmacniacz wykonałeś zgodnie z aplikacją tego układu ?
    Sprawdź sprzężenie zwrotne.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    darek0021 napisał:
    A gdy głośniki podlączasz np do odtwarzacza mp3 a nie do PC to też jest szum??

Dodano po 3 [minuty]:

Regulacja jest zapewne realizowana podobnie tak jak i w Twoich głośnikach ale zato jakość napięcia zasilającego w twoich głośnikach od PC jest zapewne duźo gorsza.

Ten i ten wzmacniacz pod PC podpinałem. Dobra temat uważam za zamknięty bo te głośniki do PC kosztowały 30zł więc wiecie :D