Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative mf4060 - niedziałający subwoofer

Parapet 12 Kwi 2013 16:13 1428 4
  • #1 12 Kwi 2013 16:13
    Parapet
    Poziom 8  

Cześć wszystkim,

w spadku po byłym współlokatorze został mi zestaw głośnikowy mf4060. Ostanio postanowiłem wypakować je z pudła i sprawdzić czy działają. Na początek polutowałem przewody, które poprzegryzał ś.p. chomik.
    Po podłączeniu do laptopa okazało się, że działają satelity, niestety subwoofer już nie. To znaczy, jak go huknąłem to zaczął działać, ale po trzymałem go na kolanach i po zmienieniu położenia znowu przestał działać :(
    I teraz moje pytanie, co mogę sprawdzić we własnym zakresie zanim cisnę je spowrotem do szafy? Na pierwszy rzut oka wszystkie kabelki są solidnie przylutowane na swoich miejscach.
    Btw przeraziła mnie jakość wykonania tego subwoofera - wszystko obsrane klejem na gorąco, na początku nie dało się nawet sprawdzić bezpiecznika bo był wklejony w gniazdo :/ Dodatkowo płytka była przyklejona do podpórki jakąś taśmą albo to było jakieś wytłumienie które się wkleiło w płytkę, po wyczyszczeniu z jej poozstałości satelitki zaczęły grać na jednakowej głośności, wcześniej lewa grała znacznie głośniej od prawej. W sumie zostało jeszcze trochę kleju na płytce, może należałoby ją przeczyścić, tylko czym? Spirytus jest ok?

• #3 12 Kwi 2013 17:18
    Parapet
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź :)
    Membrana i piny są spięte, chociaż nie próbowałem odrywać ;) W sumie to czy głośnik nie powinien wydawać cichego buczenia jeśli jest podłączony do prądu? Ten żadnych oznak życia nie wykazuje. Przepraszam jeśli pieprzę, żaden ze mnie znawca elektroniki, tak tylko głośno myślę.
    Zaraz skoczę do sklepu po flaszkę, poczyścimy.

• #4 13 Kwi 2013 13:09
    Parapet
    Poziom 8  

Niestety, to nie to :(

• #5 13 Kwi 2013 23:40
    Parapet
    Poziom 8  

Update:
    Wymieniłem cały przewód z minijackiem, podejrzewałem, że moje zdolności lutownicze mogły się przyczynić do jakiegoś fuckup-u. I to chyba był dobry trop, jednak nadal mam problem. Zaraz po włączeniu głośników sub gra przez kilka minut po czym przestaje. Po wyłączeniu, odczekaniu chwilę i ponownym włączeniu gra znowu. WTF?

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

Jeszcze jeden update(za co z góry przepraszam):
    poprzednie objawy się nadal się pojawiają. Zasugerowałem się podobnymi tematami znalezionymi w googlu i postanowiłem sprawdzić czy się nie przegrzewa. Zmian temperatury organoleptycznie nie stwierdzono.
    Natowmiast po rozkręceniu moje oko uważnego obserwatora zauważyło coś, czego, chyba, wcześniej tam nie było.
    Creative mf4060 - niedziałający subwoofer
    Wokół tego czarnego cosia(kondensatora?) pojawiła się równie czarna plama, w dotyku jakby powleczona gumą, podobne, jednak znacznie mniejsze, znajdują się wokół nóżek tego stalowego radiatora, tak ma być, czy opłaca się iść z tym do elektronika, czy na recykling?

Czizys, chyba przydałoby się w końcu poczytać trochę o elektronice...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson