Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 BK - Podłączenie modułu domykania szyb MPW-4

lukaszm18 12 Apr 2013 16:49 3975 4
 • #1
  lukaszm18
  Level 11  
  Witam.
  Chciałbym podłączyć, moduł mpw-4 do swojej Mazdy 3 BK, jednak w okolicy nie znalazłem żadnego chętnego elektryka który by raczył znaleźć czas na taki jak to oni nazywają "banał". Schemat tego modułu jest tutaj: http://www.testronik.com/MODULY/MPW-4/In-MPW-4+.pdf
  Podobno moduł ten można podłączyć przy głównym panelu sterujący w drzwiach kierowcy, dlatego rozebrałem dziś ten panel i okazało się że jest tam podłączona wtyczka której schemat opisałem na załączonym obrazku w załączniku. Z góry wielkie dzięki za rady i pomoc w ogarnięciu tego tematu. Pozdrawiam.
 • #2
  gałgan1
  Level 14  
  Musisz odnaleść przewody na których pojawia się plus na zamykaniu każdej szyby i tam wpiąć się ze sterownikiem
 • #3
  lukaszm18
  Level 11  
  hmm czyli takich przewodów powinienem mieć 4 szt? Jedyną możliwością jest nacinanie izolacji na wszystkich przewodach aby znaleźć plusa?
 • #4
  ladamaniac
  Level 39  
  Możesz też cienkim drutem wsuwać się do wtyczki. Ja używam z reguły drutu od migomatu 0,8mm. Nie masz tam modułòw w drzwiach i sterowania niskoprądowego? Jakiej grubości masz przewody wychodzące z przełącznika w drzwiach kierowcy?
 • #5
  lukaszm18
  Level 11  
  hej, zrobiłem zestawienie kolorów kabli aczkolwiek prawy tył sprawdzałem na szybko porównując z lewy tyłem bo zaczęło lać :) Jutro postaram się sprawdzić raz jeszcze.
  Kable oznaczone grubszym obramowaniem są kablami grubszymi.

  Nie sprawdzałem miernikiem bo muszę zakupić nowy, stary odmówił posłuszeństwa.