Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c3 - Wariacje z napięciem , radio przygasa.

kaptiwe 12 Kwi 2013 20:39 1629 4
  • #1 12 Kwi 2013 20:39
    kaptiwe
    Poziom 5  

Witam.
    Posiadam Citroena C3 03r. Problem tkwi w tym, że na wolnych z włączonym radiem jak dodam gazu radio traci dźwięk na moment (działa) i znowu się pojawia. Tak jakby jedno sekundowe wyciszenie. Taki sam efekt mam, gdy w miejscu nagle przekręcę kierownicą w ostatnim już kącie skrętu ( czyli jak już są prawie na maksa skręcone)- radio także się wycisza na moment. Dla próby odłączyłem alternator - problem zniknął. Gdzieś wyczytałem, że może to być wina tego, że radio potrzebuje kondensatora ( w sensie te moje, jest bardzo małe jeśli chodzi o wielkość. może czegoś w nim przez to brakuje.) Filtr przeciwzakłóceniowy jest założony. Na starym radiu tak nie robi. Obecne radio Overmax OV-CR-422.
    +Dawałem prąd radiu prosto od akumulatora = nie pomogło.

Wrzucam filmik o co chodzi dla jasności:

Link

• #2 12 Kwi 2013 22:42
    pawlik722
    Poziom 20  

Filtr przeciwzakłóceniowy pomógł by radiu ale nie wyeliminował problemu, a z tego co piszesz wina leży po stronie alternatora lub regulatora napięcia, jakie napięcie daje alternator na wolnych z włączonymi światłami?

• #3 13 Kwi 2013 08:06
    emeryt2
    Poziom 42  

Nie pomoże dawanie prosto z akumulatora , elektrownia do naprawy.
    Zmierzyć napięcie ładowania w tym właśnie czasie i będzie wiadome.
    Czy w tym C3 jest wspomaganie na pompie elektrycznej ? Jeżeli tak to ona do przeglądu.

• #4 13 Kwi 2013 13:21
    MLQDY
    Poziom 15  

Skoki napięcia powodują takie zachowania. Wspomaganie w aucie jest równiez elektryczne, dlatego po ruszeniu kierownica jest gwałtowny skok napięcia . Należy pomierzyc napiecie ładowania w róznych zakresach obrotowych, bez jak i z włączonymi odbiornikami prądu(dmuchawa , światła). Sprawdzić stan instalacji elektrycznej przy alternatorze, jak i połączeń, instalacji masy na karoserię oraz silnik.
    stan instalacji i połączeń przy pompie wspomagania jak i jej obwód.

Może się okazać,ze są spore spadki bądź wahnięcia napięcia na instalacji auta.
    Niewykluczone jest jednak,ze zwykły multimetr nie pokaże tego tętnienia.

• #5 14 Kwi 2013 20:50
    kaptiwe
    Poziom 5  

Witam. Problem tkwi w radiu. Założyłem dwa inne radia dzisiaj i takiego problemu nie ma. A te moje radio założyłem do innego auta i problem sie pojawia. Więc co może być winne w radiu ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME