Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna IIFL 2006r 1.9 dci check injection

bartek9492 12 Apr 2013 20:58 4641 4
    bartek9492
    Level 10  
    Witam, mam pytanie dotyczące komunikatu check injection. Jakie problemy mogą być związane z tym komunikatem? Auto było podłączone pod komputer ale wykazało tylko zawór EGR, po jego wymianie nic się nie zmieniło.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    przemas19694
    Level 14  
    Witam. Miałem ten problem w swojej Lagunie ( na szczęście sprzedałem). Gdy zobaczyłeś lampkę "fachowiec" ustalił jaki to błąd, ale nie mógł go usunąć, bo to usterka mechaniczna. Gdy wymieniłeś zawór, musisz ponownie podpiąć auto pod komputer i jeśli wszystko działa, fachowiec powinien wykasować błąd. Sama wymiana zaworu nie usunie błędu z komputera pojazdu.
    bartek9492
    Level 10  
    o to chodzi że błąd został po wymianie usuniety i niby wszystko ok według komputera, tylko że nadal wyświetla mi komunikat check injection. samochod nie ma nadal mocy. Byłem drugi raz u mechanika a on się poddał, Drugi mechanik trzymał auto dwa dni i to samo, filtr paliwa wymieniony, świece wymienione, Egr wymieniony, a chce juz sprzedać ten samochod bo mam jego dosyć ale nie chce sprzedawać go w takim stanie bo Kto po pierwsze kupi...chyba szrot, dodam że za pierwszym razem komputer wykazywał zwarcie przy pompie doladowania przewody zostały sprawdzone wszystko było ok. Problemu już nie widać.
    ociz
    Moderator of Cars
    przemas19694 wrote:
    fachowiec powinien wykasować błąd

Nie ma takiej potrzeby, bo wyświetlane są tylko aktywne błędy, i jest to tylko informacja dla ułatwienia (czasami) znalezienia usterki, a nie coś do kasowania.