Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo FM12 - Opis gniazda naczepy

miniek. 12 Apr 2013 21:21 7122 5
 • #1
  miniek.
  Level 14  
  Witam poszukuję schematu elektrycznego vovlo FM12 lub opis gniazda naczepy ? Proszę o pomoc
 • #2
  MACIEK_M
  Level 29  
  Czy VOLVO, czy MAN, DAF czy inna Scania podłączenie gniazd naczepy jest jednakie.
  O które gniazdo Ci chodzi? Z bolcem, z dziurką, 15 pinowe - ADR?
  Wpisz w google i czytaj, czytaj, czytaj.
  Na Elektrodzie było o tym tysiące razy.
  Stara zasada najpierw szukamy, potem pytamy, nigdy odwrotnie.
 • #3
  miniek.
  Level 14  
  Nie adr tylko światła dokładnie i jest 7 pinowe . Niewiedziałem , że w volvo jest moduł , który sprawdza ze jeżeli brak kierunków i stopu a światła naczepy migają pulsacyjnie . dlatego szukam szczegółu opisu i schematu bo nie tylko problem ze światłami ale z instalcją ostatnio inne problemy z instacją
 • Helpful post
  #4
  MACIEK_M
  Level 29  
  Opisz usterkę, z czym masz problem, moduł LCM w VOLVO sprawdza podłączenie naczepy wysyłając krótkie impulsy, gdy stwierdzi uszkodzenie nie zasila obwodu do czasu usunięcia usterki. Napraw instalację naczepy, LCM przywróci zasilanie na obwód. W przypadku jakichś dziwnych przepinek lewej na prawą lub dwóch stron z jednej gałęzi LCM stwierdza przeciążenie i odłącza zasilanie.
 • #5
  miniek.
  Level 14  
  Witam udało się światła , migacze i stop działają natomiast nie działa wsteczny na dodatkowej naczepie w aucie jest ale nie wychodzi z gniazda i tu pytanie gdzie i czy na krótko z lampy przepiąć .Można wogóle gdzieś zdobyć schemat całej instalacji w volvo?
 • #6
  daro111
  Level 31  
  Witam.
  miniek. wrote:
  nie działa wsteczny na dodatkowej naczepie w aucie jest ale nie wychodzi z gniazda i tu pytanie gdzie i czy na krótko z lampy przepiąć

  Światło cofania przyczepy również jest kontrolowane przez kasetę LCM i powinno być podłączone tam gdzie przewidział producent.
  Wyjście z kasety LCM (Pin PC2_1) podłączone jest do złącza RC (prawa strona kabiny) Pin 10 kolor przewodu niebiesko/czarny .Max. obciążenie wyjścia to 162W .Jeżeli będzie więcej lub zwarcie to kaseta nie włączy tam zasilania.