Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica A520 Nie wyłącza zaworu przesterowania?

tpuc 24 Feb 2005 01:22 6203 8
 • #1
  tpuc
  Level 11  
  Niedawno rozwaliło mi triak w pralce. Pobierała i wylewała wodę jednocześnie.Dałem płytkę do serwisu i wymienili mi triak na zamiennik plus jakies oporniki.Teraz po włączeniu pralki pierze ok ale gdy ma wylewać wodę
  to zawór jest skierowany na aquaspray (jest cały czas pod napięciem "rozciągnięty" i strasznie gorący?). Czy można dać cały nowy układ z innego modelu bez aquaspray i czy wtedy będzie ok? Nie zależ mi na aquasprayu i wolałbym podłączyć wąż odpływowy odrazu do pompy.
  Dodam, ż przy zaworze przekierowania złamał się uchwyt sterujący przepustnicą więc dodatkowe nie potrzebne koszty.A może można jakoś wyłączyć aquaspray na płytce żeby nie kupować z np. a510? Tylko czy pasuje?
 • #2
  inglis
  Level 12  
  sprawdz wszystkie kabelki polaczenia
 • #3
  tpuc
  Level 11  
  Kabelki wporządku. Dalej pozostaje problem że cały czas jest napięcie na zaworze przesterowania i pralka jak chce wypompować wodę to ma zamknięty zawór (skierowany na aquaspray)
  A wogóle to ten zawór ma mieć napięcie podczas prania i tylko przed wylaniem wody powinien się wyłączyć czy odwrotnie?
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  tpuc
  Level 11  
  Jak włącze na wypuszczanie wody to jest ok, nie ma napięcia ale podczas prania jest cały czas więc albo coś poknocił elektronik albo procek coś nie tak?

  Dodano po 46 [minuty]:

  Poprawka napięcie jest na każdym programie cały czas?
 • #6
  Dobromir
  Level 17  
  Prawdopodobnie uszkodzony procesor. Nie do naprawy. Sprawdż czy podczas wypompowywania jest podawane napięcie na zawór przesrerowania, jeśli tak to procesor ma uszkodzoną linię sterującą.
 • #7
  Anonymous
  Anonymous  
 • #8
  tpuc
  Level 11  
  Zastępczy Triak montował elektronik i wygląda wiarygodnie.Chyba wymienie programator na A510 i wywale Jet. Nie będzie problemu na przyszłość a ta Aquaspray i tak nic nie daje.
  A tak przy okazji zapytam : mam wrażenie jak by pralka prała w bardzo małej ilości wody (na sucho) mało pobiera a jak wleje płyn do płukania to pranie wogóle nie czuć zapachem tylko zwykłą wodą. Mieli Państwo taki objaw?
 • #9
  Anonymous
  Anonymous