Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Szarpnięcie podczas przełączania na LPG

12 Kwi 2013 23:09 3153 13
 • Poziom 35  
  Od kilku tygodni jest problem, mianowicie jak auto postoi kilkanaście godzin, lub całą noc (bez znaczenia, czy w garażu, czy "pod chmurką"), podczas przełączania na LPG w czasie jazdy jest szarpnięcie, po czym następuje wzrost mocy (mimo, że nie naciskam mocniej pedału gazu). Na postoju (po kilkunastu godzinach, lub całej nocy) jak zwiększę obroty, żeby się przełączył na LPG, to po puszczeniu pedału silnik gaśnie, z kolei jak przytrzymam np na 2000 obr./min. to przez ok. 5 sekund są drgania (jakby silnik palił na 3 "gary"), po czym następuje wzrost obrotów do ok. 2500 i jest wszystko w porządku. W ciągu dnia jak jeżdżę z przerwami (godzina, lub dwie) przełączanie następuje niezauważalnie. Może czas na regenerację wtrysków (przebieg ponad 90 tys.km.)? Instalacja KME Diego 4, wtryski Valtec, reduktor Zavoli.

  Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Szarpnięcie podczas przełączania na LPG Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Szarpnięcie podczas przełączania na LPG Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Szarpnięcie podczas przełączania na LPG Ford Mondeo MK2 1.8 16V - Szarpnięcie podczas przełączania na LPG
 • Poziom 40  
  Valteki najlepiej wymienić, ale to one są przyczyną - kleją się od syfu.
 • Poziom 35  
  Poza tym 90 tys. km to trochę dużo na te Valteki. W następnym tygodniu jadę na wymianę filtrów, to od razu zlecę regenerację wtryskiwaczy.
 • Poziom 40  
  Vateki wytrzymają do 20 tys od nowości, co takie przebiegi należy je wyczyścić i skaliborwać (!!!). Dlatego polecam wymianę na coś mniej kłopotliwego i bardziej dokładnego w dawkowaniu lpg.
 • Poziom 41  
  Tak jak koledzy wyżej a od siebie dodam: zamontuj Hana i po kłopocie. Dodatkowo temperaturę przełączania możesz spokojnie ustawić na 30 stopni i obroty np. na 600 - wtedy przełączy na gaz bez przegazowania ale to po regeneracji lub wymianie lipnych Valteków.
 • Poziom 35  
  Obecnie mam ustawione 35 stopni i 1800 obr./min. Spalanie to ok. 8,5 L na 100 km (trasa). Koszt regeneracji Valteków to 100 zł. Hana kosztują ponad 350 zł. Przemyślę temat, tym bardziej, że rozważam zmianę samochodu.
 • Poziom 41  
  alojzy7719 napisał:
  Obecnie mam ustawione 35 stopni i 1800 obr./min.

  Widać to na załączonym przez ciebie screenie ;). Jeśli masz zamiar sprzedać auto to regeneracja i kalibracja.
 • Poziom 14  
  Winny jest zły czas przełączania pojedynczego emulatora.
  Zerowy czas oznacza jednoczesne przełączenie wszystkich cylindrów z benzyny na gaz i niezależnie od zastosowanych wtryskiwaczy czasem będzie szarpnięcie.
  Ustaw 1 sekundę i po kłopocie.
  Obroty przełączania na 600 jak pisali koledzy.
 • Poziom 35  
  ED11 napisał:
  Winny jest zły czas przełączania pojedynczego emulatora.


  Jak jeżdżę w ciągu dnia z przerwami (godzina, dwie, trzy), to przełączanie następuje bez szarpnięcia. Od czego to zależy?
 • Poziom 14  
  Możliwe że to skutek zimnych wtryskiwaczy. Jeśli są "zasyfione" to w zanim się rozgrzeją są zbyt wolne i nierówno pracują.
  Masz dość stary sterownik i nie ma w nim nowoczesnych funkcji takich jak rozgrzewanie wtryskiwaczy, nakładanie faz, czy test wtryskiwaczy.
 • Poziom 35  
  Po regeneracji wtryskiwaczy problem ustąpił. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.
 • Moderator na urlopie...
  Na prośbę autora, wątek otwieram.
 • Poziom 35  
  Przejechałem ponad 20 tys. po regeneracji wtryskiwaczy i problem znowu powrócił. Gazownik powiedział, że trzeba wymienić całą listwę. Gdybym wiedział, że tak będzie, nie zawracałbym sobie głowy regeneracją, płacąc 100 zł, tylko od razu założył nowe wtryskiwacze. Przeczytałem też na forach, że wtryskiwacze się czyści, ale zapewne "fachman " nie chce sobie zawracać głowy i woli założyć nową listwę. Czy regeneracja ma sens, czy jest tylko "pseudo-oszczędnością"?
 • Poziom 41  
  Tak jak już pisaliśmy wyżej - daj sobie spokój z Valtekami. Kup Hana i o gazie będziesz przypominał sobie tylko na stacji tankującej.