Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki GMS 1865 - podłaczenie pod zwrotnicę

termito17 13 Kwi 2013 00:37 1569 6
  • #1 13 Kwi 2013 00:37
    termito17
    Poziom 9  

Witam,
    jako, że jestem laikiem z góry przepraszam za to pytanie. Chciałbym kupić woofery GMS 1865. Głośniki mają zamontowany filt dolnoprzepustowy -6dB / oct. W samochodzie mam zainstalowany taki zestaw:
    http://www.autostajnia.pl/product.php?id=736
    Moje pytanie brzmi, czy mogę ten głośnik podłączyć do zwrotnicy z tego zestawu Bull Audio? Według zapisu na stronie zwrotnica 12 dB/okt. Nie chciałbym podłączać woofera bezpośrednio z radia, bo zabraknie mi kanału dla tweeterów, a jeżeli podłączyłbym pod zwrotnicę to zostanie tak jak teraz.
    Dziękuję za odpowiedź.

0 6
  • #2 10 Lut 2014 11:12
    termito17
    Poziom 9  

Witam,
    czy mógłbym prosić o pomoc w tym temacie? Cały czas mnie to interesuje, bo potrzebuję wymienić głośniki, ale muszę je podłączyć przez zwrotnicę, bo zabraknie mi kanałów.

0
  • #3 10 Lut 2014 12:10
    powalla
    Moderator CarAudio

Czekałeś 10 miesięcy na odpowiedź ?

Nie możesz podłączyć tego razem z woferkiem Bull , bo zmieniasz impedancję i najprawdopodobniej radio będzie przechodzić w protect lub spali się jeśli nie ma zabezpieczenia.

0
  • #4 10 Lut 2014 12:18
    termito17
    Poziom 9  

Trochę zaniedbałem ten temat i odłożyłem zakup, ale teraz temat powrócił i dalej mnie to nurtuje :)

Nie chcę podłączać ich razem - po prostu chce odłączyć te woofery bull i podłączyć 1865 pod zwrotnice, które mają zostac z tego zestawu bull - pytanie tylko czy mogę to zrobić skoro 1865 posiadają już wbudowaną cewkę? Nie chcę podłączać 1865 prosto z radia, ponieważ zwrotnica jest dwukanałowa i tam chciałbym podłączyć 1865+tweetery z bull

0
  • #5 10 Lut 2014 12:30
    powalla
    Moderator CarAudio

Masz 2 wyjścia :
    - podłączasz GMSy pod zwrotkę BULLa ale odłączasz tę cewkę na GMS
    -podłączasz GMS równolegle ze zwrotką BULL poprzez cewkę na tym GMS

Posłuchaj kilka płyt i sam ocen , która opcja bardziej Ci pasuje .

PS: oczywiście woferek BULL nie może być podłączony wtedy do zwrotki .

0
  • #6 10 Lut 2014 12:40
    termito17
    Poziom 9  

Nie chciałbym odłączać tej cewki z głośników, żeby potem na przykład nie było jakiś problemów z gwarancją - jeżeli chodzi o te połączenie równoległe to jak by to trzeba było przepiąc - teraz mam podłączone wejście z 1 kanału do zwrotnicy - na wyjściu + i - na woofer i + i - na tweeter

Czy lepiej szukać innych głośników - już bez cewki i z podobnym pasmem przenoszenia jak woofery Bull?

0
  • #7 10 Lut 2014 13:03
    powalla
    Moderator CarAudio

Myślisz ze "pasmo przenoszenia" takich tanich woferków ma coś do gadania? Podłączenia równoległego chyba nie trzeba tłumaczyć osobie która ma coś takiego jak FAQ Nazara pod nosem? Poczytaj i wszystko jasne.

0