Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter - Wymiana komputera silnika ECU

Pati 13 Apr 2013 11:35 14196 26
    Pati
    Level 27  
    Witam! Mam pytanie:

Jakie czynności należy wykonać, aby wymienić komputer sterujący silnikiem jak na zdjęciu, aby doprowadzić auto do pełnej sprawności.

Mam już drugi sterownik, pierwszy uległ spaleniu przy ścieżkach przy kostkcha łączących z instalacją samochodu.
    Najpewniej wszelkie układy elektroniki są sprawne (procesor EEprom itp.)

Czy wystarczy coś przelutować, jak tak to co.

Z góry wielkie dzięki!!!

15darekvw
    Level 27  
    Lub przekładka smd.
    Pati
    Level 27  
    15darekvw wrote:
    Lub przekładka smd.

Coś dużego trzeba przerzucić? CZy może same 8-ki ;D hehe
    miler80
    Level 34  
    Osiem nóżek do odlutowania i do przyultowania ale jak spojrzysz na płytę będzie ich sześć sztuk, teraz zapytasz którą...
    Pati
    Level 27  
    dokładnie jest ich tam jak mrówków ;), jaki to typ psmięci i jakieś namiary na nią?

Z góry wielkie dzięki!!!
    User removed account
    User removed account  
    Erwin123
    Level 26  
    Przerzuc eeprom i flesha i bedzie dzialac.Mozesz tez przeprogramowac.
    Pati
    Level 27  
    Może po prostu wszystko przerzuce będzie najłatwiej ;D, mówiąc flescha co masz na mysli?

Czy flesh trzeba przerzucać jak sterownik jest identyczny? W VW nie trzeba nic takiego robić.

Pozdro!
    Pati
    Level 27  
    No to panowie kto mi pomoże ;)?? Mercedes Sprinter - Wymiana komputera silnika ECU

User removed account
    User removed account  
    Pati
    Level 27  
    No to to taka wielka sztuka, że sam tego nie zrobię? Pisali tu, że niby wystarczy EEPROM przerzucić to bym sobie poradził ;P
  • Helpful post
    SKRZYNIA
    Level 23  
    Pati popatrz na wiadomość pw

pozdrawiam
    miler80
    Level 34  
    Pati wrote:
    No to panowie kto mi pomoże ;)?? Mercedes Sprinter - Wymiana komputera silnika ECU

Za to bierze się $ a ty chcesz żeby ktoś podał ci przepis na tacy za free i nawet nie potrafisz kliknąć "pomógł" za informacje.
    Pati
    Level 27  
    Jeszcze nic nie zrobiłem, więc póki co to nie wiem kto mi pomógł, a na pewno się tym "pomógł" odwdzięczę choć w części ;)
    adrian1201
    Level 29  
    Tak na poważnie jeśli nie odróżniasz eepromu od innych układów to dla świętego spokoju daj to komuś bardziej doświadczonemu do zrobienia,no i jaka gwarancja że układy są sprawne?Jesli nie są sprawne to z uwagi że jest to edc15c6 można zrobić go na auto synchro(sam się nauczy immo).I ja bym tak go zrobił bez żadnego zamieszania z zbędnym lutowaniem.
    Pati
    Level 27  
    adrian1201 wrote:
    Tak na poważnie jeśli nie odróżniasz eepromu od innych układów to dla świętego spokoju daj to komuś bardziej doświadczonemu do zrobienia,no i jaka gwarancja że układy są sprawne?Jesli nie są sprawne to z uwagi że jest to edc15c6 można zrobić go na auto synchro(sam się nauczy immo).I ja bym tak go zrobił bez żadnego zamieszania z zbędnym lutowaniem.

pozostawiam to bez komentarza....

Już wiem który z 6-u EEPROMO podobnych to EEPROM tylko teraz czy tylko przelutowanie tego jednego EEPROMU załatwia sprawę?
  • Helpful post
    15darekvw
    Level 27  
    Przelut smd8 z jednego do drugiego stera max 20min.i po temacie.
    adrian1201
    Level 29  
    Akurat w tym edc suma kontrolna nie ma znaczenia i jeśli eeprom jest ok to będzie to działać.Reszta bez komentarza.to niech pan napisze jaką ma sygnaturę eeprom to się chociaż potwierdzi.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Pati
    Level 27  
    adrian1201 wrote:
    Akurat w tym edc suma kontrolna nie ma znaczenia i jeśli eeprom jest ok to będzie to działać.Reszta bez komentarza.to niech pan napisze jaką ma sygnaturę eeprom to się chociaż potwierdzi.

Niektórzy to mają te problemy....

Wpisałem w google po kolei każdą 8pin i wyszło, że to SPI, do tego w tym samym czasie kolega z forum na PW mi napisał więc nie jest to jakimś wielkim problemem, bardziej interesowało mnie to czy wystarczy tylko ruszyć ten EEPROM.

Temat powodu upalenia płyty to kolejna sprawa, ale klient coś gadał, że chyba sam to ogarnie więc to jego odpowiedzialność.

Dodano po 3 [minuty]:

mn997 wrote:
    Szanowni Panowie " Koledzy" , Forum służy do bezinteresownej pomocy , a nie do zarabiania $ , jak niektórzy piszą ,czy też domagania się pochwał . Niechcesz pomóc , nie odpowiadaj !

Bardzo mądre słowa.

Dodano po 2 [minuty]:

Sam osobiście nie każdemu pomagam komu mogę pomóc, ale niektórzy my siedzimy tu już trochę czasau i musimy się szanować i sobie pomagać ;) niekoniecznie na forum. Ogólnie nie zajmuję sie Mercedesami, ale kolega przyniósł było na to trochę czasu to chcę mu to zrobic.

Pozdrawiam!
    adrian1201
    Level 29  
    Może będę bezczelny ale ktoś wydaje grube $( jak to określiłeś jak sam napisałeś zajmujesz sie naprawami więc inwestuj) na oprogramowanie , i jakoś nie widzę co by ktoś na tacy podał rozwiązanie(.Poza tym na google dowiedzieliśmy się wszystkiego więc po co pisać na elektrodzie.
    Zapewne post będzie zgłoszony do moderacji .
    Pati
    Level 27  
    adrian1201 wrote:
    Może będę bezczelny ale ktoś wydaje grube $( jak to określiłeś jak sam napisałeś zajmujesz sie naprawami więc inwestuj) na oprogramowanie , i jakoś nie widzę co by ktoś na tacy podał rozwiązanie(.Poza tym na google dowiedzieliśmy się wszystkiego więc po co pisać na elektrodzie.

A google znajduje niby gdzie jak nie głównie na elektrodzie..... oj kolego...

Racja Twoje posty powinne być usunięte, bo w sumie oprócz tego, że w każdym się czepiasz to nic do pomocy nie wnosisz, niechcesz - to nie pomagaj, ja tak robię uwierz mi to dobre rozwiązanie.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    adrian1201 wrote:

Zgłoszony, to był cały wątek, nie post! Na razie czekamy na dalszy rozwój sytuacji i reakcji autora.
    T5
    Admin of Cars group
    Jejku... Proste pytanie i wielki problem.Ludzie co z wami?
    Do przelutowania pamięci nie potrzeba inwestować w oprogramowanie.A jak tak to w jakie???Do lutownicy?
    Pati zamknij bo się źle tu robi.

Edit; Leszku byłeś szybszy :D :D :D
    Pati
    Level 27  
    T5 wrote:
    Jejku... Proste pytanie i wielki problem.Ludzie co z wami?
    Do przelutowania pamięci nie potrzeba inwestować w oprogramowanie.A jak tak to w jakie???Do lutownicy?
    Pati zamknij bo się źle tu robi.

Edit; Leszku byłeś szybszy :D :D :D

Haha śmiesznie się już zrobiło wręcz ;), myślę że po tych wyczerpujących ideologicznych dyskusjach ze spokojnym sumieniem i pewien siebie mogę odpalić nowy soft mojej lutownicy i przystąpić do przekładki życia ;).

Zgadzam się z Twoją sugestią T5 i zamykam ;)