Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

vw passat b3 - lampy nie świecą tak jak powinny

pejuch 13 Kwi 2013 13:03 3684 8
  • vw passat b3 - lampy nie świecą tak jak powinny

Poziom 6  

Witam!Kupiłem nowe lampy do passata b3,po podłączeniu okazało się że jedna z lamp świeci tzw.światłem długim,a druga krótkim.Jaka może być tego przyczyna i jak ją wyeliminować-dodam że na starych lampach było wszystko ok.

0 8
    Poziom 9  

Gdybyś mógł wrzuć jakiekolwiek zdjęcie tych lamp (nawet z internetu).

0
    Poziom 15  

złe podłaczenie przy żarówkach(inne w kazdej lampie) lub brak masy na jednej lampie.
    Przemierzyć na piechote :
    +mijania,
    +długi
    i masa

występujace w instalacji po odpięciu lampy

i podpiąć wg specyfikacji żarówki h4, w drugiej lampie identycznie. Sprawdzić połączenia masy lamp, najlepiej pod obciążeniem, może być nawet żarówka 55W

0
    Poziom 9  

Gdyby nie było masy nie świeciło by żadne włukno. Wystarczy zamienić przewody

0
    Poziom 15  

Mogłoby świecic jedno jak i dwa jak i żadne. Zalezy czy światłą sa odeparowane, czy sa na przekaźnikach, itd.

Jesli lampy sa sparowane w którymś miejscu instalacji to lampa lewa potrafi brać przeż żarówke mase z lampy prawej jak i odwrotnie, wtedy żarnik, przez który przepływa ta błądzaca masa żarzy sie (logiczne) Daje to niekiedy efekt,ze jedno swiatło świeci znacznie słabiej(w rzeczywistości nie świeci prawidłowo)

Często gdy brak jest masy występuje też żarzenie się kontrolki np długich świateł gdy mamy włączone mijania.

Kontrolki mogą sie też żarzyć gdy żarówki nie będa tak samo podłaczone z L i P strony

Poza tym masa może być lecz po prostu słaba co powoduje spadek napięcia i również powyższy efekt.

Nie wiem jaka jest instalacja w kolegi w B3 oraz ile "przeróbek" zostało dokonanych przez lata. Czy sa przekaźniki(jesli tak to na jakie włókna oraz czy rozdzielne na każdą lampe) Czy też ich nie ma, lub jest jeszcze inne kombinatorstwo.

Rutynową sprawa jest sprawdzenie podłączeń plusowych wg specyfikacji żarówki, oraz zarówno jak i sprawdzenie plusów jest też sprawdzenie czy oraz jaka występuje masa.

Zresztą jak pisałem- zgadzam się,ze najprawdopodobniej są źle podłączone żarówki, jednak brałem pod uwagę na wszelki wypadek,ze w świetle, które kolega pejuch okresla jako "swieci światłem krótkim" nie wiadomo czy właśnie takim świeci(w pełni rozpalone włókno mijania) czy po prostu świeci ciemniej( przejście masy przez włókno)

W razie "wu" więc doradziłem sprawdzenie połączeń masowych lamp, co i tak nie zaszkodzi, tym bardziej,ze auto nie jest nowe, a lampy używa się długo i mają spore natężenie, co za tym idzie obciążają obwody, które już "zmeczone" czy naderwane mogły zostać uszkodzone przy fizycznej wymianie lamp, bądź mogła zajść tak prozaiczna sprawa jak po prostu nie podkręcona jakaś masa, która była podkręcona przy poprzednich lampach gdzieś pod śruba, a teraz została pominięta.

0
    Poziom 9  

Usunąłem ten post ponieważ przeanalizowałem sobie to i zrobiłem błąd. Zgadzam sie nie będzie świecić żadne ale jeśli nie będzie masy. Skoro kolega pejuch napisał , że w jednej świeci "długie" a w drugiej "krótkie" - mijania to wystarczy zamienić przewody w lampie. Gdyby nie było masy to nie zaświeciło by żadne włukno. Pozdrawiam

0
    Poziom 15  

Zaleciłem więc koledze sprawdze połaczeń wg h4 czyli mijania na mijania i długie na długie a masa na trzeci pin żarówki.

Ewentualnie skontrolowanie mas na lampach przednich co jest zwykła czynnością rutynową nie wymagająca wiedzy i dużej pracy.

Pozwoliłem sobie zaczerpnąć link z elektrody aby kolega mógł skontrolować prawidłowośc wyjść na kostce, oto opis:

https://obrazki.elektroda.pl/3063582800_1293992560.jpg

0
    Poziom 6  

Koledzy dziękuję za pomoc.Kostka w jednej z lamp była odwrotnie wsadzona wystarczyło ją obrócić do góry nogami.Teraz lampy świecą jak należy.Muszę je tylko ustawić,-a właśnie macie jakiś najprostszy i szybki sposób na wyregulowanie?

0
    VIP Zasłużony dla elektroda

Stacja kontroli, tam gdzie robisz przeglądy. Przy okazji sprawdzą czy lampy mają właściwą homologację. Zamykam.

0