Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z autoalarmem w Peugeot-cie 806.. fabrycznym

kiog 24 Lut 2005 08:01 2069 4
  • #1 24 Lut 2005 08:01
    kiog
    Poziom 10  

Witam
    Mam pytanie w sprawie j.w. Autko niby ma alarm fabryczny - uzbraja się i deaktywuje, optycznie sygnalizują to kierunki, ale w ogóle nie sygnalizuje naruszenia (dźwiękowo ani optycznie - nie wiem czy powinien optycznie to chyba zależy od ustawienia?). Na komputerze podczas podpięcia wyskakuje bład: brak komunikacji z syreną, a ciągle pod maską słychać (po bardzo uważnym wsłuchaniu się wysoki, ledwo słyszalny pisk co jakiś czas). Czy ten pisk może generować syrena (uszkodzona, zalana etc?). Skoro na diagnostyce wyskakuje tylko błąd komunikacji z syreną to można załoźyć że alarm jest sprawny a przyczyną jest tylko syrenka?
    Drugie pytanie: jak sprawdzić immobilajzer w kluczyku? Deaktywuje sie przy włożeniu kluczyka i właczeniu stacyjki (auto pali bez problemu). Ale czy działa immobilajzer czy to tylko ściema? da sie to jakoś sprawdzić? czy niesprawny immoiblajzer wyskoczyłby na diagnostyce komputera?
    Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady

0 4
  • #2 25 Lut 2005 23:00
    monteros
    Poziom 18  

Witam standartowo centralki mają ustawioną sygnalizacje kierunkowskazami podczas uaktywnienia alarmu niewiem jakiej firmy jest ten alarm może ma taką funkcje co pozwala tak zaprogramować centralke aby kierunki nie" migały" jeśli posiadasz miernik woltomierz napięcia stałego lub próbnik na 12 wolt to odepnij syrenke i w miejsce syrenki podepnij woltomierz lub próbnik powinno się tam pojawić napięcie takie samo jak napięcie na akumulatorze czyli około 12 wolt probówka zaświeci się to napięcie oczywiście pojawi się dopiero wtedy gdy alarm się uaktywni czyli jak otworzysz drzwi lub maske.Co do immobilajzera to podejrzewam ale nie jestem na 100% pewny w kluczyku masz taką małą czarną kostke w momencie gdy ją wyciągniesz i spróbujesz uruchomić auto bez niej to auto nie odpali poprostu w momencie gdy kluczyk znajdzie sie bardzo blisko cewki która jest nawinięta dookoła stacyjki odbiera kod od tej pastylki układ ją widzi i przekazuje dane dalej do układu immobilajzera nie jestem dokońca pewien jak to jest uciebie ale renault ma tak napewno co ci szkodzi sprawdzić odpisz jak to jest uciebie .Pozdrawiam

0
  • #3 28 Lut 2005 14:18
    kiog
    Poziom 10  

Witam
    U specjalistów jeszcze nie byłęm ale: co do alarmu to ... po prostu chyba go w ogóle nie ma. Zasugerowałem się kierunkami migającymi przy zamykaniu autka. Doszperałem w instrukcji obsługi (po niemiecku niestety) że centralny zamek jest właśnie sygnalizowany poprzez kierunki. Dodatkowo (za radą serwisu peugeota w ktorym to powiedzieli że "prawdopodobnie syrena bedzie w lewym nadkole"..(ale nie potrafili powiedzieć czemu nie działa, czy jest i czy jest alarm :/ - pozdrawiam peugeota w radomiu!!) dostałęm sie w końcu do tego nadkola (drugiego z resztą też..) i nie stwierdziłem istnienia tam syreny. Więc po prostu alarmu nie ma. Mała strata bo i tak miałem instalować niezależny nowy.. ale co się nasuzkałem, nakombinowałem to moje... swoją drogą to niezłą mamy kadrę w tych serwisach autoryzowanych... phi.

0
  • #4 28 Lut 2005 19:45
    Ambulans
    Poziom 20  

W Peugeocie jest tak jak piszesz, że zamknięcie i otwarcie z pilota jest sygnalizowane kierunkami. Nie wiem jakie jest pochodzenie Twojego autka ale przypuszczam, że zostało sprowadzone jako używane więc serwis nie ma bliższych danych czy miał dołożony alarm czy nie jednak podpięcie auta pod diaga powinno wykazać obecność alarmu. Na fakt, że auto posiada alarm może też wskazywać dioda LED, która powinna być na kokpicie a syrena może też znajdować się za przednim lewym reflektorem. :)

0
  • #5 28 Lut 2005 21:13
    kiog
    Poziom 10  

HA!!! że tak entuzjastycznie zareaguje :). I ja takem myślał (co może być kolejnym usprawiedliwieniem mojej ogromnej wiary w obecność alarmu w tym autku) ponieważ!: na kokpicie jest rzeczona dioda! a przy podpięciu pod komputer w serwisie wyskoczył bład: brak sygnalizacji z syreną..niestety pan nie potrafił mi powiedzieć co to znaczy - czy syrena jest uszkodzona/nie ma jej, czy też w ogóle nie ma alarmu. Dlatego uparcie szukałem go. Idealnego dostępu do nadkola nie mam - są osłony których nie zdejme na razie..a z wizji przez wyjęty kierunek nie wypatrzyłem niestety żadnej syreny z żadnej strony autka. A tak w ogóle to zapomniałem się przywitac z tych emocji.. wieć witam :). Nadal czekam na jakiekolwiek sugestie w poszukiwaniu "zaginionego alarmu" ;).

1