Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

scania 124l 420 nie wchodzi na obroty

jolanta szyszka 13 Kwi 2013 18:55 3123 8
  • #1 13 Kwi 2013 18:55
    jolanta szyszka
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam problem z scanią 4 420.Mianowicie scania wkręca się tylko na 1900 obrotów i to wszystko, edc się nie zapala, podłączyłem pod komputer brak błędów a scania nie chce chodzić. Jeżeli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.

0 8
  • #2 13 Kwi 2013 19:12
    kwantor
    Poziom 38  

Pod jaki komputer?
    Czy kody błyskowe też nic nie podają?
    Poza tym- normalne maksymalne obroty w Scania podczas jazdy 90km/h na 12 biegu, to 1500/min.
    Czy auto jest słabe?

0
  • #3 13 Kwi 2013 19:22
    jolanta szyszka
    Poziom 2  

Podłączyłem w serwisie scani i nic im nie wykryło nie wiem jakie kody błyskowe ale nic nie gadali moc ma normalną ale tylko do 1900 obrotów. Wiem że ma 1500 obrotów przy 90 km/h ale normalnie wkręcała się do 2500 obrotów i teraz jest problem przy ruszaniu, rozpędzaniu i na górach.

Moderowany przez serwisantscani1:

Poprawiłem rażącą pisownię. Zwracam uwagę aby pisać posty bezbłędnie.
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery a kończymy kropką, używamy również znaków przestankowych.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

0
  • #4 13 Kwi 2013 20:34
    kwantor
    Poziom 38  

Wkręcanie Scani ponad 2 tyś/min świadczy o ciemnogrodzie kierowcy i służy jedynie nadmiernemu spalaniu, przy okazji katowaniu silnika.
    Takie obroty dopuszcza sie jedynie przy stromych zjazdach, przy użyciu hamulca wydechowego.

Nie mniej, motor powinien dać się wkręcić do 2500/min, więc coś go ogranicza, może nawet czujnik obrotów.
    Pod klapką na desce jest przycisk z ikoną silnika diagnose.
    Stacyjka na zapłon i należy wcisnąć na 2 sek- zapisać ilość długich i krótkich błysków. Naciskać aż pojawią się te same błyski, co na początku, to będzie całość kodów.

Przy okazji, jest taki przycisk PISOWNIA, trzeba by go używać, bo "wali" po oczach.. :shocked!:

0
  • #5 14 Kwi 2013 00:51
    habi7
    Poziom 14  

Może warto sprawdzić ciśnienie paliwa i zaworek przelewowy.

0
  • #6 14 Kwi 2013 08:56
    kwantor
    Poziom 38  

Scania PDE nie wyświetli błędu ciśnienia paliwa, bo brak czujnika.. ale za to pokażą się błędy pompowtrysków.
    Naturalnie że ciśnienie trzeba sprawdzić.
    I wypada podać rok prod.

0
  • #7 15 Kwi 2013 20:25
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Spróbuj załamać przewód powrotny z listwy paliwowej - jeśli scania wejdzie na obroty ,to pękła sprężynka w zaworku i zaworek nie utrzymuje ciśnienia. Jeśli nadal będzie to samo ,to bardzo prawdopodobne że pompa już nie domaga. Pasowałoby zmierzyć ciśnienie paliwa na filtrze.

0
  • #8 15 Kwi 2013 21:24
    habi7
    Poziom 14  

kwantor kiedy pisałem aby sprawdzić ciśnienie paliwa chodziło mi tak jak kolega saron22 napisał o ciśnienie mierzone na podstawie filtra... wiem że PDE nie ma czujnika ciśnienia paliwa.

0
  • #9 15 Kwi 2013 21:31
    kwantor
    Poziom 38  

habi7 napisał:
    kwantor kiedy pisałem aby sprawdzić ciśnienie paliwa chodziło mi tak jak kolega saron22 napisał o ciśnienie mierzone na podstawie filtra... wiem że PDE nie ma czujnika ciśnienia paliwa.

Ależ ja w to nie watpię, że wiesz. Pisałem ogólnie, że diagnostyka nie zobaczy problemów z ciśnieniem i z adresem do autora, aby ponaciskał ten magiczny przycisk diagnose, o Serwisach wiemy wiele dobrego i mniej dobrego, tam też niektórzy są w trakcie poznawania.
    My profesorowie katedry, takie rzeczy wiemy :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo