Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

packard-bell ts11hr - Zmiana minimalnego i maksymalnego stanu procesora

13 Kwi 2013 19:51 3672 19
  • Poziom 7  
    Witam,
    mam mały problem i niestety po długich godzinach spędzonych na szukaniu rozwiązania, nie znalazłem go.
    Potrzebuje zmienić wartość minimalnego i maksymalnego stanu procesora w lapku, ponieważ się przegrzewa.
    Niestety w opcjach zasilania nie mam opcji zmiany tych wartości, znalazłem tylko Zarządzanie energią procesora>Zasady chłodzenia systemu.
    jest możliwość dodania tych opcji?

mój zestaw :
    packard-bell ts11hr, core i5 2450m, gt 630m, win 7 ultimate 64bit.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 35  
    Wszystkie sterowniki wgrane?
  • Poziom 29  
    Musi być w zaawansowanych jak to windows 7
  • Poziom 35  
    Nie musi jeśli nie ma wgranych odpowiednich sterowników intela.
  • Poziom 7  
    sterowniki wgrane z strony producenta, wiec powinny dzialac prawidlowo
  • Poziom 29  
    Klikasz sobie na baterie na pasku zadań, następnie na dole na więcej opcji zasilania, później masz plany energetyczne więc klikasz zmień ustawienia planu obok tego, w którym chcesz zmianić wyskoczy ci następne okno i tak klikasz zmień zaawansowane ustawienia zasilania. Otworzy ci się okienko i tam zakładce zaawansowane powinno być "zarządzanie energią procesora". Nie masz tam tego?? Nie możliwe...
  • Poziom 7  

niestety nie mam do wyboru tej opcji, obraz powyzej.
  • Poziom 29  
    Nie wiem jak to się nazywa w przypadku marki twojego laptopa ale ja mam Lenovo Energy Management czy coś takiego, na pewno jest coś takiego do twojego musisz poszukać, powinno być zainstalowane fabrycznie, a gdybyś miał to teraz zainstalowane to obok zakładki zaawansowane byłaby jeszcze jedna na 99%. Zainstalowanie tego być może pomoże.
  • Poziom 7  
    Owszem, zainstalowalem program tego typu ePower, podany na stronie producenta, niestety nie pomoglo.
  • Poziom 29  
    A tym programie nie ma takiej opcji ??
  • Poziom 7  
    ten program nie ma zadnego menu, instaluje sie i tyle.
  • Poziom 7  
    Widze, ze nikt mi nie pomoze nawet na elektrodzie, szkoda.
  • Poziom 29  
    Ale skoro się instaluje to da się go jakoś otworzyć prawda?? Spróbuj go chociaż wyszukać.
  • Poziom 7  

zamieszczam folder z zainstalowana aplikacja. zadne z plikow .exe nie 'wlacza menu' jakiekolwiek. moze format i nowy system cos pomoze? nie chce za bardzo tego robic, bo zajmie mi troche czasu ulozenie komputera do stanu jakiego chce.
  • Poziom 29  
    Ja tego nie używałem odpalaj wszystko co ma ikonki aplikacji po kolei - pobaw się troszkę.
  • Poziom 7  
    Drogi steganos - zadna z tych aplikacji nie dziala, probowalem juz wszystkiego i niestety nic. mam obcie w komputerach, 'bawilem' sie juz dlugo z tym, lecz nic nie udalo mi sie zrobic z ta opcja.
    jakies inne pomysly?
  • Poziom 43  
    peterek997 napisał:
    Potrzebuje zmienić wartość minimalnego i maksymalnego stanu procesora w lapku, ponieważ się przegrzewa.

Tu nie należy instalować oprogramowania tylko wyczyścić układ chłodzenia, wymienić pastę termoprzewodzącą/thermopady.
  • Poziom 7  
    lapka mam raptem 6 miesiecy, wiec to odpada, chyba ze ktos sie pomylil jak go skladali. byl odkurzany, nawet podkladke chlodzaca kupilem, ktora niestety nic nie dala.
  • Poziom 7  
    problem rozwiazany.
    musialem odznaczyc ilosc procesorow w msconfig>rozruch>zaawansowane.
    po odznaczeniu tego, pojawily mi sie zmiany stanu procesora