Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] 206 2.0hdi 2005 - rozrusznik kreci silnik nie odpala

13 Kwi 2013 20:54 6534 9
  • Poziom 10  
    witam
    stalem sie szczesliwym posiadaczem 206, auto odpalalo normalnie i normalnie jezdzilo, raz mialem tylko taka sytuacje ze nie chcial odpalić ale na drugi dzien odpalil normalnie.
    Niestety teraz juz nie odpala, kreci rozrusznik ale nie dziala pompa w zbiorniku (na krutko dziala) i nie ma swiatel mijania.
    vin: vf32hrhyf44548554
    auto w diagu wywala blad polaczenia z kalkulatorem silnika,
    brak bledow BSI,
    przejrzalem wiazki i nie ma nigdzie podejrzanych kabli,
    nie wiem gdzie w moim znajduje sie podwojny przekaznik,
    nie wiem czy rozrusznik ma prawo krecic gdy immo jest walniete,
    nie wiem do czego jest ta czarna skrzynka z dwoma przekaznikami i dwoma BM za kielichem amora pod szyba
    bardzo prosze o pomoc bo wiem ze sa tu ludzie ktorzy znaja auta francuzkie bardzo dobrze
    dziekuje pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 38  
    sprawdz bezpieczniki jak nie bedziesz mial zasilania na bsi to może tak być!
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    bezpieczniki oki, byl spalony 20a od wycieraczek ale jest zmieniony, prawdopodobnie lezacy snieg i nie umyslen wlacznie spowodowaly, bo nie moge tez wykluczyc ze BSI wszedl w w tryb awaryjny tak jak znalazlem na forum 206 bo nie wiem co to stan awaryjny BSI :D
  • Poziom 15  
    Typowe.
    Zasilanie ECU sprawdź. Idzie z BSMu (to ta puszka z bezpiecznikami pod maską). Albo BSM albo przewód któryś walnięty. Tam gdzie brakuje plusa daj na krótko i zobaczysz że odpali.
  • Poziom 10  
    dzieki gameness,
    ale powiedz mi ktora wtyczka z BSM albo ktory przewod idzie do zasilania ecu, sprawdzilem bezpieczniki na bsm b3 (apropo wymienilem juz go na 3y inne) i tak: 2,9,10,11,12,15,18 (mam dac na krotko plus n a15 albo 18?)nie maja napiecia. przepraszam ze "chce wszystko na tacy" ale nie mam schematow zadnych do niego oprocz francuzkich;/, a autoelektro nr 106 nie wchodzi w rachube bo nie jestem w kraju;/ a pdf nei ma nigdzie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    dzieki wielkie auto odpala i jezdzi, jestem w szoku z eudalo mi si eto zrobic:D, a to dziki schematom georgesgr no i gamenes mnie naprowadzil na trop, no i byl to jak zwykle cieniutki kabelek z bsm do ecu czerwony idzie z pina 13 z 16VNR z przodu auta przy skrzyni biegow w peszlu wchodzi na trojnik i tam sie przecial. temat zamykam. jeszcze raz dzieki wielkie
  • Poziom 10  
    tomcio777 napisał:
    jak zwykle cieniutki kabelek z bsm do ecu czerwony idzie z pina 13 z 16VNR z przodu auta przy skrzyni biegow w peszlu wchodzi na trojnik i tam sie przecial. temat zamykam. jeszcze raz dzieki wielkie

Witam. Wiesz może który to będzie po stronie kompa?
  • Poziom 10  
    Przepraszam ale nie pamietam. Z auta tylko pamietam ze szary byl i obiecalem sobie ze to ostatni francuz :/.
  • Poziom 10  
    Przepraszam ale nie pamietam. Z auta tylko pamietam ze szary byl i obiecalem sobie ze to ostatni francuz :/.

Dodano po 1 [minuty]:

Kabelek byl przetarty jak wczesniej wspomnialem