Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Airfloss - Uszkodzone elementy SMD po zalaniu

trbn 14 Apr 2013 00:28 2853 12
    trbn
    Level 10  
    Witam.
    Jak w tytule irygator Philipsa po zalaniu. Uszkodzony był, a raczej odparował (bo zostały same nóżki) tranzystor NPN. Po wymianie irygator działa, ale był problem z ładowaniem. Okazało się, że uszkodził się również Q1 oraz ledwo się trzyma CR1
    CR1 (SOT-363) ma oznaczenie KLB, natomiast Q1 to Dt0 (SOT-363) i jak podejrzewam to PUMD10 (jeśli nie, to proszę mnie poprawić).
    Może ktoś z kolegów naprowadzi mnie na ślad tego KLB (to chyba jakaś dioda)?
    Pozdrawiam.
    Philips Airfloss - Uszkodzone elementy SMD po zalaniu
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    trbn
    Level 10  
    Witam
    Dziękuję za naprowadzenie mnie na trop :) Z pdf widzę że jest jeszcze KL8 i jeśli układ jest bez kropki to właśnie ten układ (jest symetryczny). Muszę dokładnie sprawdzić bo nadruki na smd są czasami mylące a różnica między B a 8 jest nie duża przy takim rozmiarze.Z drugiej strony na pcb jest zaznaczony pierwszy pin więc to chyba jest rzeczywiście KLB.
    Pozdrawiam
    Guliwer77
    Level 2  
    Witam wszystkich. posiadam taki irygator z identycznym problemem. Czy może ktoś z Was wie jaki tranzystor (Q2) tam włożyć?
    Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.
    Pozdrawiam
    trbn
    Level 10  
    Witam
    Postaram się jutro sprawdzić co dałem w zamian :)
    Pozdrawiam
    rafald88
    Level 17  
    witam
    Czy ktoś mi powie jaki tranzystor jest w miejscu Q2?
    pisze na nim 2N4 i nie mogę nic znaleźć.
    dziękuje
    Guliwer77
    Level 2  
    Witam. Dla wszystkich, którzy będą mieli podobny problem - wstawiłem tranzystor IRML6-344N i wszystko działa jak złoto.
    Pozdrawiam Waldek.
    kamil3451
    Level 9  
    Witam,

Mam podobny problem ze szczoteczką i brakiem ładowania (AKU wylało), a u mnie KLB nie ma jednej z nóżek ta dioda BAT54BRW jest gdzieś dostępna? Czy może jest jakiś zamiennik?
    User removed account
    User removed account  
    marco7
    Level 2  
    trbn wrote:
    Witam.
    Jak w tytule irygator Philipsa po zalaniu. Uszkodzony był, a raczej odparował (bo zostały same nóżki) tranzystor NPN. Po wymianie irygator działa, ale był problem z ładowaniem.
    Witam
    Przepraszam, że odświeżam kotleta, ale jak Ci udało się to rozebrać - chodzi o obudowę. Mógłbyś udzielić instruktażu jak rozebrać to cudeńko ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    macik1
    Level 10  
    Witam , to samo pytanie czy może ktoś powiedzieć jak to się rozbiera ? Może tak samo jak szczoteczkę... .
    THoTH
    Level 15  
    Trzeba pociągnąć w połowie - lewo-prawo mocno i samo się otwiera.