Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring bezprzewodowy mieszkania

skynet 14 Apr 2013 00:58 2808 6
Optex
 • #1
  skynet
  Level 12  
  Witam.
  Proszę o pomoc w sprawie doboru alarmu do mieszkaniu w bloku. Znam sie na sieciach i elektryce, ale alarmami nigdy sie nie zajmowałem.

  Mieszkanie znajduje sie na parterze w bloku. Posiada 3 pokoje i kuchnia. Okna wychodzą na obie strony budynku do których przynależą ogrody.
  W jednym z pokoi chciałbym zamontować kamerę z mikrofonem.
  W pozostałych pokojach wystarcza detektory ruchu. Na 4 pary drzwi zewnętrznych chciałbym zamontować detektory tzw. kontaktrony.

  Nie potrzebuje sterowania roletami zew. ponieważ maja ustawienia czasowe oraz nie ma możliwości podłączenia dodatkowej lini przewodów.

  Z racji, ze muszę w jakiś sposób zabezpieczyć istniejący lokal, dobrze by taka instalacja działała bezprzewodowo. Konfiguracja monitoring powinna odbywać sie poprzez strone/ panel sieci web oraz smartfona. Powinna współpracować z istniejąca siecią WLAN/LAN. Centrala powinna wykrywać przejście z zasilania sieciowego na zapasowe i wysyłać stosowne powiadomienia.

  Czy istnieją proste sprawdzone rozwiązania zdolne do adaptacji w gotowym mieszkaniu ktore bylibyście w stanie polecić mając na uwadze to co napisałem powyzej?
 • Optex
 • #2
  reweriko

  Level 25  
  skynet wrote:

  W jednym z pokoi chciałbym zamontować kamerę z mikrofonem.
  W pozostałych pokojach wystarcza detektory ruchu. Na 4 pary drzwi zewnętrznych chciałbym zamontować detektory tzw. kontaktrony.

  Kamera ma chronić dane pomieszczenie ?

  kamery i system alarmowy to dwa odrębne systemy.
  Zależy jaki masz budżet od tego może zaczniemy.
 • Optex
 • #3
  skynet
  Level 12  
  Kamera powinna chronić największe pomieszczenie z którego widać wejścia do innych pomieszczeń, na przedpokoje oraz 2 ogród. Jesli umieszczę ja w rogu swoim zasięgiem powinna objąć znaczna cześć mieszkania. Wydaje mi sie, ze w tym przypadku wystarczy kamera IP, która bedzie zapisywać obraz gdy wykryje ruch, do tego powinna mieć możliwość podglądu na zywo oraz miec możliwość wysyłania zdjęć lub filmu na zdalny serwer.
  Jeśli chodzi o koszty, chciałbym sie zamknąć w kwocie 1000-1500 Euro.
 • #4
  reweriko

  Level 25  
  Celowo zapytałem czy kamera ma chronić pomieszczenie ? ....
  Z twojej odpowiedzi wynika że, nie do końca wiesz jak działają systemy ochrony.
  Kamera służy do rejestracji ewentualnie podglądu danego obszaru. Oczywiście system alarmowy z systemem telewizji przemysłowej może ze sobą współpracować.

  Rejestratory systemu CCTV mają możliwość ustawienia tzw. detekcji ruchu - wykrywanie ruchu i stosowane są jako dodatkowe zabezpieczenie.
  W Twoim przypadku z Taką kasą zleciłbym fachowcowi ocenę zagrożeń w Twoim mieszkaniu i właściwy dobór urządzeń.
  Zbyt dużo niejasności... Co z oknami ? , Co oznacza 4 pary drzwi ? = 8 ?
 • #5
  Totoya
  Level 17  
  Do tak małej instalacji można zastanowić się nad wyborem centrali MICRA od SATEL'a. W cenie centrali jest powiadomienie GSM, a wszystkie urządzenia, których potrzebujesz poza sygnalizatorami są bezprzewodowe.
 • #6
  skynet
  Level 12  
  Rozumiem ze kamera i system alarmowy to dwa odrębne systemy.

  Postaram sie jeszcze dzisiaj zamieścić plan mieszkania aby rozjaśnić sytuacje.

  Chciałbym tam zamontować system alarmowy oraz monitoring.

  Mieszkanie posiada 3 pokoje z pojedynczymi drzwiami balkonowymi i oknami które sie nie otwierają. Z każdego pokoju jest wyjście na ogrod. Dodatkowo sa jeszcze drzwi wejściowe do mieszkania z klatki schodowej i jedno okno w kuchni ktore sie otwiera.
  Wszystkie drzwi prócz wejściowych uchylne, podwójnie szklone, solidne.

  W pomieszczeniach powinny znajdować się czujniki ruchu oraz czujniki otwarcia drzwi, zbicia szyby. Czujniki otwarcia okna w kuchni oraz drzwi wejściowych.
  Syrenę chciałbym zamontować na zewnątrz budynku, oraz w przycisku dzwonka na klatce schodowej lub na drzwiach.

  W największym pokoju chciałbym mieć monitoring ktory będzie rejestrował jakikolwiek ruch i zapisywał materiał w przypadku wykrycia ruchu na dysku lub dysku sieciowym. Dodatkowo powinien zapisywać zdjęcia w ustalonych odstępach czasu. Na ten zestaw powinny składać maksymalnie dwie kamery.

  Monitoring powinien byc chyba połączony z centrala aby w przypadku wykrycia ruchu przez kamery można było wysłać informacje i zdjęcia na telefon. Dodatkowo możliwość aktywowania zdalnie syreny.

  Mieszkam w Niemczech za 1500 euro nie mogę wiele wymagać. Wolałbym kupić poszczególne elementy w Polsce i samemu wszystko montować.
 • #7
  Rysiek2
  CCTV and Stationary Alarms specialist
  skynet wrote:
  Mieszkam w Niemczech za 1500 euro nie mogę wiele wymagać

  ... popatrz jakie czasy - nawet w Niemczech mieszkania w blokach okradają.
  A robiłeś analizę zagrożeń?