Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

toyota celica 2000r. - nie pali na zimnym czasami - na ciepłym kaszle

krzysiek_rrr 14 Apr 2013 12:08 2388 4
 • #1
  krzysiek_rrr
  Level 2  
  Witam, celica nie chce zapalać dość często na zimnym. na rozgrzanym nie pali na dotyk... świece wymienione, iskra jest zawsze, krokowy, przepustnica, dolot - wyczyszczone, przepływomierz też. jak nie chce zapalić(trzeba 2-3 razy kręcić) to jak zapali to ma niskie obroty a nie wysokie jak powinien mieć na tzw. ssaniu(wydłużony wtrysk). Co myślicie o tym? błędów żadnych nie ma. świece wykręciłem jak nie chciał zapalić i była sucha. wygląda jakby miał za krótki czas wtrysku przy odpaleniu...
 • #2
  spinacz
  Level 41  
  Myślę że powinieneś podjechać do kogoś kto sprawdzi porządnie na komputerze także wartości rzeczywiste. Możliwe że czujnik temperatury padł i sterownik nie odpala na ssaniu bo myśli że jest rozgrzany. Tak czy inaczej porządna diagnostyka komputerem nie tylko odczytanie błędów.
 • #3
  czarny_kajtek
  Level 2  
  najlepiej sprawdź ustawienie rozrządu i dopiero na komputer :)
 • #4
  krzysiek_rrr
  Level 2  
  Był na komputerze i sprawdzaliśmy wartości bieżące... ale jak jest ciepły to jest git. czujnik temp. sprawdzałem na bieżąco przez miesiąc czas ( mając podłączony woltomierz) chodzi idealnie zawsze ;) a rozrząd jak sprawdzić? samochód jest na łańcuszku..
 • #5
  krzysiek_rrr
  Level 2  
  Panowie sprawdzałem wtryski i ładnie pracują tylko czasy wtrysków są dziwne... raz jest długi mocny rozbryzg a następnym razem krótkie i dlatego samochód nie chce zapalać. czym te czasy wtrysków są spowodowane?