Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY FORD 6CD 2 gen. - Nie można wysunąć, ani włożyć płyty CD

buddha 14 Kwi 2013 13:32 7038 3
 • #1 14 Kwi 2013 13:32
  buddha
  Poziom 15  

  Witam
  Problem polega na tym, że nie można wysunąc ani włożyć płyty. Płyta która jest w środku jest normalnie odtwarzana przez radio. Po wciśnieciu wysuwania mechanizm ustawia płytę na poziomie wycięcia panela radia i na tym koniec. Nie uruchamia się mechanizm rolek wyciągających płytę oraz nie otwiera zamnięcię blokujące dostęp do kieszeni.
  Dodam, że cały czas jest napis "ejecting CD" i nie pojawia się żaden napis "CD Error" jak w przypadkach opisanych na tym forum. Po operacji wysunięcia płyta CD już nie jest czytana przez napęd. Po wyjęciu zasilania i ponownym podłączeniu płytę można znowu czytać ale wysuwanie nadal nie działa. Radio było pozbawiane zasilania kilkakrotnie ale problem wysuwania nie ustąpił.
  Prosze o jakieś porady. Podejrzewam uszkodzenia jakiegoś czujnika ale nie wiem gdzie go szukać.
  Poniżej zdjęcie radia.
  SONY FORD 6CD 2 gen. - Nie można wysunąć, ani włożyć płyty CD

  1 3
 • #3 14 Kwi 2013 18:03
  buddha
  Poziom 15  

  Niestety żaden z filmów nie rozwiązuje mojego problemu. U mnie płyty wyciągnąłem wszystkie i na pustej kieszeni nie ma możliwości załadowania żadnej płyty :-(

  2
 • #4 15 Kwi 2013 01:10
  buddha
  Poziom 15  

  Wykręciłem napęd i go trochę przedmuchałem. Załadowałem płyty CD do kasetek (po rozebraniu napędu na części) i odpaliłem radyjko. O dziwo ruszyło z płytami z tym, że nie widziało pierwszej płyty (NO CD) mimo że była w kieszonce 1. Po wyciągnięciu jej od góry napędu próbowałem załadować ją normalnie poprzez opcję LOAD lecz napęd po wciągnięciu zaraz ją wypluwał i pojawił się napis "cd drive fault"

  0