Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audio i przewód 25m - czy będzie dobry sygnał?

joel-1 14 Apr 2013 13:53 1785 7
    joel-1
    Level 8  
    Witam,
    Na początku przepraszam, jeśli nie w tym temacie piszę.

Mam takie pytanie:
    Chcę podłączyć sobie nagłośnienie w sali. Wzmacniacz ma być oddalony od laptopa z którego będzie odtwarzana muzyka o 25m. Stąd pytanie czy sygnał audio puszczony po skrętce (przekrój żyły 0,5mm) który idzie z laptopa dojdzie do wzmacniacza w dobrej postaci, czyli nie zniekształcony lub zbyt słaby?

Bardzo dziękuję za odpowiedź
    User removed account
    User removed account  
    joel-1
    Level 8  
    Aż tak się na tym nie znam. Przewód do laptopa podpięty byłby poprzez jack stereo, a do wzmacniacza (wzmacniacz z mikserem) wchodziłyby 2x mono jack. Ale wytłumacz mi czemu mogę mieć problem z masą. Będę przynajmniej świadom.
    User removed account
    User removed account  
    joel-1
    Level 8  
    A powiedz mi czy inny przewód rozwiązuje większość tych problemów. Jeśli tak to jaki?
    cirrostrato
    Level 37  
    Spróbuj zwykły podwójny (stereo) przewód ekranowany, odległość spora ale powinno prawidłowo zadziałać, nad skrętką nawet nie zastanawiaj się.
    adambyw
    Moderator of Acoustics
    Zakłada się że połączenia niesymetryczne pracują do 15m. Tu masz 60% więcej. Spróbować skrętką nie zaszkodzi. Kilka razy się tak ratowałem, dało radę.
    Jak zakłócenia i brum będzie dokuczliwy, możesz zainwestować w dobry kabel mikrofonowy (2 żyły - prawy i lewy, w ekranie - masa), i nim połączyć wzmacniacz z komputerem.
    Jeżeli problem będzie nadal występował nie pozostaje nic jak użyć sygnału symetrycznego. Do tego będziesz potrzebował drugi kabel ekranowany (jeszcze jeden, bo osobnym kablem pójdzie kanał prawy i lewy), oraz symetryzatory (transformatory) przy laptopie. Może być np ART DTI - ma 2 trafa (stereo) 1:1 i nie obniża poziomu sygnału w przeciwieństwie do standardowych diboxów. Jeżeli wzmacniacz nie ma wejść symetrycznych to będziesz musiał użyć drugiego, do odbioru sygnału symetrycznego, przy wzmacniaczu.
    Takie połączenie jest najdroższe z 3 wymienionych ale najbardziej niezawodne.
    skysonic
    Level 11  
    Jesli grasz z laptowa to separator masy noś w kieszeni.
    FGA-30 lub FGA-40hQ .. i zapomnisz o brumieniach i przydzwiękach