Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audio i przewód 25m - czy będzie dobry sygnał?

joel-1 14 Apr 2013 13:53 1785 7
 • #1
  joel-1
  Level 8  
  Witam,
  Na początku przepraszam, jeśli nie w tym temacie piszę.

  Mam takie pytanie:
  Chcę podłączyć sobie nagłośnienie w sali. Wzmacniacz ma być oddalony od laptopa z którego będzie odtwarzana muzyka o 25m. Stąd pytanie czy sygnał audio puszczony po skrętce (przekrój żyły 0,5mm) który idzie z laptopa dojdzie do wzmacniacza w dobrej postaci, czyli nie zniekształcony lub zbyt słaby?

  Bardzo dziękuję za odpowiedź
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  joel-1
  Level 8  
  Aż tak się na tym nie znam. Przewód do laptopa podpięty byłby poprzez jack stereo, a do wzmacniacza (wzmacniacz z mikserem) wchodziłyby 2x mono jack. Ale wytłumacz mi czemu mogę mieć problem z masą. Będę przynajmniej świadom.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  joel-1
  Level 8  
  A powiedz mi czy inny przewód rozwiązuje większość tych problemów. Jeśli tak to jaki?
 • #6
  cirrostrato
  Level 37  
  Spróbuj zwykły podwójny (stereo) przewód ekranowany, odległość spora ale powinno prawidłowo zadziałać, nad skrętką nawet nie zastanawiaj się.
 • #7
  adambyw
  Moderator of Acoustics
  Zakłada się że połączenia niesymetryczne pracują do 15m. Tu masz 60% więcej. Spróbować skrętką nie zaszkodzi. Kilka razy się tak ratowałem, dało radę.
  Jak zakłócenia i brum będzie dokuczliwy, możesz zainwestować w dobry kabel mikrofonowy (2 żyły - prawy i lewy, w ekranie - masa), i nim połączyć wzmacniacz z komputerem.
  Jeżeli problem będzie nadal występował nie pozostaje nic jak użyć sygnału symetrycznego. Do tego będziesz potrzebował drugi kabel ekranowany (jeszcze jeden, bo osobnym kablem pójdzie kanał prawy i lewy), oraz symetryzatory (transformatory) przy laptopie. Może być np ART DTI - ma 2 trafa (stereo) 1:1 i nie obniża poziomu sygnału w przeciwieństwie do standardowych diboxów. Jeżeli wzmacniacz nie ma wejść symetrycznych to będziesz musiał użyć drugiego, do odbioru sygnału symetrycznego, przy wzmacniaczu.
  Takie połączenie jest najdroższe z 3 wymienionych ale najbardziej niezawodne.
 • #8
  skysonic
  Level 11  
  Jesli grasz z laptowa to separator masy noś w kieszeni.
  FGA-30 lub FGA-40hQ .. i zapomnisz o brumieniach i przydzwiękach