Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zasilacz antenowy, często pada

Matyk90 14 Apr 2013 13:55 10212 11
    Matyk90
    Level 9  
    Mój problem polega na często psującym się zasilaczu antenowym. (wytrzymuje maxymalnie 2-3 miesiące)
    Działający zasilacz utrzymuję wysoką jakość i siłę sygnału (ok 95%) w obu MUX-ach
    Aktualnie mam już 3 zasilacz :/ który wczoraj uległ awarii :/
    natomiast jeśli go nie ma wszystko jest na 0%
    Schemat mojego podłączenia TV wygląda dokładnie tak jak na obrazku poniżej:

Zwarcie wykluczam, sprawdziłem wszyskie wtyczki przy tv rozdzielaczu i przy antenie.
    W czym może być problem ??

W antenie siatkowej mam wzmacniacz: LNA-177

Rozgałęźnik: RA - 2F

Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc

Rysunek poprawiłem. [SP5ANJ]
    12pawel
    Level 33  
    Sprawdź jaki jest pobór prądu z tego zasilacza. Może coś przeciąża zasilacz.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    zetdeel
    Level 39  
    * Przerób instalację tak, jak zaproponowałem w temacie: Jedna antena kilka odbiorników/ jaki rozdzelacz.
    * Zastosuj rozgałęźnik małostratny Signal R-2 lub Telmor RM-2F.
    * Kup Zasilacz wzmacniaczy antenowych ZS 12V 100mA z gniazdem F.
    * Opraw porządnie połączenie kabla ze wzmacniaczem antenowym (zwróć uwagę na wystające druty ekranu mogące powodować zwarcia).
    W Krakowie masz oddział "Dipola", wszystko co potrzeba możesz tam kupić za rozsądne pieniądze.
    LeDy
    Level 43  
    Na czym te awarie polegają? Kontrolka w zasilaczu się świeci i wychodzi z niego 12V? Podłącz ten drugi TV przez separator. Nic do tego nie ma rozgałęźnik. Te zasilacze z F,ką to akurat, moim zdaniem, dziadostwo.
    Andrzej_ M
    Level 13  
    a może to być woda dostająca się do kabla i powodująca zwarcie! ja tak miałem
    Matyk90
    Level 9  
    Jutro kupię nowy zasilacz i spróbuje podłączyć go przed rozdzielaczem.
    Woda odpada, antena jest na strychu.
    Na czym awarie polegają? Wczoraj przestała świecić dioda (sprawdziłem miernikiem i nie daje 12v) 2 miesiące temu, pamiętam dioda świeciła no ale nie spełniał swoich właściwości (wymieniłem go i było dobrze aż do wczoraj)
  • Helpful post
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    Matyk90 wrote:
    Na czym awarie polegają?

Zobacz, że zastosowanie takiego rozgałęźnika z powodzeniem "przekaże" zasilanie +12V do wzmacniacza przy antenie.
    http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_rsi-03_tv-fm_1-2_z_jednym_przejsciem_dc_ams_R55202.htm

Quote:
    Wczoraj przestała świecić dioda (sprawdziłem miernikiem i nie daje 12v) 2 miesiące temu, pamiętam dioda świeciła no ale nie spełniał swoich właściwości (wymieniłem go i było dobrze aż do wczoraj)

Stary rozgałęźnik do wymiany.

Pozdrawiam.
    LeDy
    Level 43  
    Matyk90 wrote:
    Jutro kupię nowy zasilacz i spróbuje podłączyć go przed rozdzielaczem.
    Woda odpada, antena jest na strychu.
    Na czym awarie polegają? Wczoraj przestała świecić dioda (sprawdziłem miernikiem i nie daje 12v) 2 miesiące temu, pamiętam dioda świeciła no ale nie spełniał swoich właściwości (wymieniłem go i było dobrze aż do wczoraj)
    Pomiar pewno na wtyczce z separatorem? Reszta pomiarów zasilacza ? Czy rozgałęźnik z przejściem tylko jednego napięcia czy danie separatora na drugim wyjściu to to samo rozwiązanie.
    Matyk90
    Level 9  
    Dzięki Panowie za informacje, dziś kupiełem nowy zasilacz, podłączyłem zgodnie z schematem o którym kolega wyżej napisał:
    Jakość i siła na 100%

Czy takie podłączenie może być czy lepiej będzie jak wrócę do starego podłączenia i wymienię ten rozgałęźnik który przepuszcza prąd po jednej nici ?
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Matyk90
    Level 9  
    Wrzucam temat do zakładek, jak powróci problem wrócę z editem.
    Z góry raz jeszcze wszystkim dziękuję :)

Pozdrawiam