Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC KD-G351 - Końcówki spalone oraz kłopoty z dobraniem odpowiedniego radia

pawko89 14 Kwi 2013 14:36 1413 0
  • #1 14 Kwi 2013 14:36
    pawko89
    Poziom 8  

Mam problem z radyjkiem JVC KD-G351 w lanosie, posiadam go od nowości od 2008 roku potem założyłem zestaw głośników Powerbass S-693 tył i Powerbass S-6C przód + tweetery. Wszystko założone zostało przez fachowców z zakładu CarAudio. Po jakimś czasie jednak spaliły się końcówki mocy czego objawem było charczenie głośników wtedy końcówki mocy w radiu zostały wymienione przez ten sam zakład. Wtedy też zapytałem czy radio to jest odpowiednie do tych głośników, powiedziano mi że rewelacji nie będzie ale powinno uciągnąć. I po niecałym roku, kilka dni temu znów spaliły się końcówki mocy, ten sam objaw, charczenie głośników... Byłem wczoraj w tym zakładzie i gostek powiedział że widocznie akurat ten egzemplarz tak ma i po prostu sobie nie radzi. Czasami sobie pozwalałem z głośnością ale nigdy nie tak by radio ledwie zipiało. I teraz pojawia się problem. Radio to zostałoby naprawione najtańszym kosztem, popytam wśród znajomych, a potem chciałbym go sprzedać, gdyż szkoda mi za każdym razem robić końcówki albo nie daj Bóg spalić głośniki. Dlatego teraz muszę zainwestować w nowe radio i najprawdopodobniej wzmacniacz. Dziwne, że i tak to radio sobie radziło gdyż moc RMS na wyjściu w tym JVC to 19W a głośniki mają 70W w RMS. Szkoda że akurat ten JVC nie ma wyjścia na wzmacniacz... A sam zakup nowego radia raczej nie wyeliminuje problemu, gdyż wszystkie radia mają zbliżone parametry i z kolejnym radiem może dziać się coś podobnego. Czy zaryzykowałby ktoś z Was kupić radio i podpiąć pod ten zestaw bez wzmacniacza? Może sobie poradzi może nie a potem może być problem że nie uznają mi gwarancji więc tu jest obawa, a wiadomo że bez wzmacniacza nie uzyskam 100% możliwości tych głośników :) Dlatego chyba jeszcze muszę zakupić wzmacniacz. Aczkolwiek wariant bez wzmacniacza byłby wiadomo najwygodniejszy i najlepszy. Dlatego chciałbym by ktoś z Was doradził mi pod względem technicznym co mam zrobić bo mam ogromny dylemat. Moc wszystkich 4 głośników 70/210W Znalazłem dwa radia które ewentualnie mogły by współpracować ze wzmacniaczem:

Pionner DEH-X3500Ui

oraz

Kenwood KDC-3057UG

Na wzmacniaczach generalnie się nie znam ale znalazłem taki z tańszych.
    Taki by wystarczył? Jeśli nie to który byście ewentualnie polecili?

BLAUPUNKT GTA 4 760 WAT 4-KANAŁY

Ewentualnie jeśli wchodziłby w grę wariant bez wzmacniacza to jakie radyjko byście polecili? Raczej preferuje nowy sprzęt, a nie używany.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów