Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daewoo lanos - Koncówka drążka urwana ?

14 Kwi 2013 17:07 2775 4
  • Poziom 11  
    Witam,

mam pewien problem, w trakcie gwałtownego hamowania usłyszałem jakieś stuknięcie z przodu z lewej strony, teraz gdy mam prędkość 30 kmh i więcej trochę rzuca autem i kierownicą na boki, zrobiłem zdjęcie, prawej i lewej strony czy ktoś może podpowiedzieć czy coś z nim nie tak bo nie wiem czy szukać przyczyny gdzie indziej ( jestem po zmianie opon na letnie, hamowanie z huknięciem miało miejsce tuż po zmianie opon ), może opony krzywa alufelga etc. nie wiem od czego zacząć poszukiwania przyczyny a martwi mnie ten odgłos po zahamowaniu.

Przy okazji chciałem zapytać, w trakcie czyszczenia silnika odczepił/ułamała się jakaś rurka z pustą przestrzenią w środku więc raczej służy do zapodawania powietrza, nie mogę jej ponownie przymocować czy ktoś wie do czego to ? zaznaczyłem w kółko kabelek i to w czym było zamocowane.
  • Poziom 11  
    Końcóka drążka musiała by być bardzo luźna, aby rzucało kierownicą. Przecież można to sprawdzić ręcznie. A może poszły stabilizatory zawieszenia?

Co do urwanej rurki, to z fotki wynika, że jest po stronie ssawnej, czyli przez nią powinno być powietrze zasysane. Spróbuj połączenie skleić dobrym klejem.
  • Poziom 23  
    Ze zdjęcia nikt ci nie powie czy z końcówką jest coś nie tak. Pojedź do warsztatu niech sprawdzą zawiechę i obejrzą opony.
    Co do drugiego zdjęcia to urwała ci się rurka zasilania zaworu sterowania egr. Przyklej to jak radzi kazzel lub zagłusz.
  • Poziom 28  
    Czy ta końcówka nie powinna być prosto ?
  • Poziom 11  
    Przy skręcie w lewo zaczęło coś pukać właśnie z przodu po lewej, co do tej rurki to przykleiłem ją na miejsce dobrym klejem, dzięki.

Chyba się udam do mechanika, dzięki za podpowiedzi.