Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do wokalu do 150zł

14 Kwi 2013 19:46 1119 4
  • Poziom 12  
    Witam. Potrzebuje mikrofonu do wokalu. Zastosowania amatorskie. Brałbym Shure'a pg58 ale tu moje pojawiają się wątpliwości - otóż nie posiadam miksera by go podłączyć. Posiadam płytę główną z Realtek ALC883, Shure'y mają wejście XLR i boję się, że nie będzie gadał poprawnie.

Tu pojawia się pytanie:

Czy warto się ładować w Shure'a czy istnieje jakiś inny budżetowiec co gada poprawnie i działałby na komputerze?
  • OptexOptex
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Mam przy sobie jakiegoś noname'a i przejściówkę z duzego jacka na 3,5; mikrofon w ogóle nie działa.

EDIT: Źle się wyraziłem, jest strasznie cicho a w opcjach nie mam microphone'a boosta. Słychać za to buczenie i lekko lekko głos.
  • Poziom 35  
    W cenie do 100 zł polecam sprawdzony Behringer Ultravoice XM 8500, który brzmieniowo jest zbliżony do Shure-a SM58. Poza tym warto rozważyć zakup zewnętrznego interface-u audio na USB. Dobrą opcją w cenie ok. 300 zł jest Lexicon Alpha (z dołączonym programem wielośladowym Cubase LE oraz wtyczką pogłosową Lexicon Pantheon). Do karty zintegrowanej można podłączyć mikrofon od... Skype-a.
  • Poziom 12  
    Czy czasem Shure SM58 nie chodzi za jakieś 400-500zł?

Do mikrofonu dokupie prędzej czy później mikser, tak więc jeśli potrzeba to dołożę te 100zł do pg58. Intryguje mnie jeden fakt - mam starą stalową radiotehnike. Czy byłoby to lepsze od tej integry w komputerze?