Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wazniejszy rozmiar czy to co z nim robie?

14 Kwi 2013 20:35 1299 7
  • Poziom 8  
    Drodzy,

Od okolo miesiaca (albo i 2) kupuje telewizor. Im wiecej czytam na ten temat tym wiecej watpliwosci i znakow zapytania (standard :). Poczatkowo bylem mocno nastawiony na plazme i o maly wlos kupilem 42st50 panasonica. Jednak poniewaz ok 50% czasu bedzie sluzyl do grania na PS3 pare osob odradzalo mi ten zakup (teoretyczna mozliwosc wypalenia menu, paskow energii itp). Zaczalem wiec studiowac oferte LED i ku mojemu zakoczeniu wydaje sie ze rowniez jest pare dobrych modeli. Jednak finalnie nie moge sie zdecydowac na konkretny model. W gre wchodzi Panas, Philips, sharp(bardzo podbal mi sie w sklepie, ale moze byl po prostu lepiej skalibrowany?). Sporo osob rowniez wypowiada sie pozytywnie oToshibie. Moj drugi problem to wielkosc, nie wiem czy lepiej kase przeznaczyc na lepszy mniejszy czy gorszy wiekszy TV.

Ponizej lista pytan, pomozcie!!

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m (zalezy gdzie siade, do grania pewnie 2 do filmow itp 3m)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wszystko jedno
    6. Jak słońce świeci w pokoju? od lewej, zachod
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam, mialem przez chwile Sony KDL-40EX525 kolegi
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? w miare dobre opcje smart (ale nie musi byc wypas), czytanie filmow divix mkv etc z pendrivea
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC kablowka
    10 .Jakie urządzenia? ps3, pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie odbijajaca (mat?)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, muzyka, gry
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? troche, raczej youtube, ipla itp nie przgladarka
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak 40-60%
    16. Preferencje co do marki? nie mam
    17. Preferencje co do wielkości? 42-46 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt plynny ruch (nienaturalny) w filmach, brzydki obraz na niektorych kanalach, pilot/menu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000PLN (moze byc 300pln wiecej jesli bedzie warto)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi
  • Poziom 8  
    Dzieki, czyli bezsprzecznie philips bez sprawdzania innych opcji? a jaka jest roznica miedzy 6007 a 5507 poza ambilightem? bo nie potrafie znalezc nic znaczcego. A roznica w cenie taka ze moglym kupic 46 cali 5507 lub 42 cale 6007.

I jeszcze pytanie jak z awaryjnoscia philipsow, nie psuje sie to za bardzo?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    i tyle? 6007 to bezsprzecznie najlepszy tv dla moich potrzeb? i nie ma co patrzec na nic innego? jutro ide go obejrzec do sklepu, jak mi sie spodoba to biore :)

Dodano po 37 [minuty]:

pytam, bo caly czas mi w glowie ten sharp siedzi, tylko ze to na co mnie stac to 40le830 - czyli mniejszy ekran, jest to sensowna opcja czy bredze?
  • Poziom 8  
    A gdzie moge kupic taki tv za 2400? Ju prawie kupilem PFL6007 jednak w euro byly tylko egzemplarze ekspozycyjne a tego troche sie boje...
  • Poziom 1