Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf IV - zablokowane tylne lewe drzwi

Atom171 14 Apr 2013 20:44 26430 7
    Atom171
    Level 2  
    Witam
    Mam problem ,ponieważ nie mogę otworzyć lewych tylnych drzwi. Wcześniej również występował ten problem i po przez delikatne pukanie problem ustępował ,ale musiałem powtarzać tę czynność przy każdej probie otwarcia drzwi . Nie mogę ich otworzyć od wew. na i od zew. Gdy ciągnę za klamkę od wew. rygiel się unosi ,ale gdy tylko puszczę klamkę od razu opada. Proszę o pomoc . ;)
  • Helpful post
    AREK_GDYNIA
    Level 18  
    Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ zamek zintegrowany z siłownikiem. W takim tylko wymiana w/w elementu. Aby otworzyć drzwi musisz najpierw zdjąć delikatnie tapicerkę oraz blachę. Następnie łamiąc plastikową obudowę zamka wysypać jego zawartość odblokować drzwi.
    Atom171
    Level 2  
    Dzięki : Bez niszczenia zamka raczej się nie obejdzie ?
  • Helpful post
    AREK_GDYNIA
    Level 18  
    Raczej nie ma innej możliwości. Najpierw kup sobie nowy zamek (koszt ok 100zł)i możesz wtedy połamać stary.
    Atom171
    Level 2  
    Ja już rozebrałem tapicerkę oraz odkręciłem blachę ,tylko nie mogę dokładnie zobaczyć zamka ,bo przeszkadzają elementy powiązane z szybą . To w takim razie Cię posłucham ,jak mówisz ,że nic nie można z tym zrobić .
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Aha. Więc dopóki pukanie pomagało, to nie było problemu. Teraz czeka cię raczej zniszczeniowe otwarcie drzwi. Pewnie uda ci się też połamać tapicerkę i spowodować inne uszkodzenia. Ale skoro pukanie było wystarczającą metodą naprawy...
  • Helpful post
    AREK_GDYNIA
    Level 18  
    Wybijasz biały kołek rozporowy i podnosisz szybę do góry. Wtedy można całkowicie zdjac blachę po uprzednim odłączeniu wtyczki od zamka. Po takim zabiegu zamek staje się dobrze widoczny i masz nawet miejsce na działanie młotkiem :)
    Atom171
    Level 2  
    Nie ,nie wszystko zdemontowałem bez uszkodzeń . Pukałem tylko kilka razy ,ponieważ czytałem na forum ,ze po kilku razach ten problem ustępował .