Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co się bardziej opłaca kupować (iPhone 4 czy iPhone 4s)?

shadow2332 14 Apr 2013 21:23 6333 13
    shadow2332
    Level 8  
    Chodzi o używany telefon. Biorę pod uwagę tylko pamięć 16GB. Wydaje mi się że dla iPhone 4 to spoko, ale 4s robi o wiele lepsze zdjęcia i nie wiem czy pamięć nie będzie się za szybko zapełniać. Co myślicie?
    SzHeYk
    Level 17  
    Proponowałbym iPhone 4s ponieważ ma większą funkcjonalność
    Mam go osobiście i nie wolałbym mieć iPhone 4
    Dacomos
    Level 33  
    SzHeYk wrote:
    Proponowałbym iPhone 4s ponieważ ma mniejszą funkcjonalność
    Mam go osobiście i nie wolałbym mieć iPhone 4

Czy mniejsza funkcjonalność jest zaleta? :D
    shadow2332
    Level 8  
    Wiem, ale tutaj też chodzi o cenę. Nie wiem czy opłaca się wydawać 600 zł więcej tylko dla lepszega aparatu i procka, siri, iCloud'a, odpowiedniego zasięgu (wiem że w 4 były problemy z zasięgiem jak się go nie tak złapało..). Jeżeli jest ktoś szczęśliwym posiadaczem iPhone'a to proszę o pomoc :D
    Baltazar33
    Level 9  
    Witam,
    byłem posiadaczem 4 a mój znajomy 4s.... szczerze nie warto wydawać 600zł więcej, 4 spokojnie ci wystarczy.Fakt paroma bajerami się różni ale przy takiej różnicy cenowej nie opłaca się dokładać.
    luki56
    Level 39  
    Szczerze mówiac to nie opłaca się kupować ani 4 ani 4S. Sprzęt o bardzo przestarzałych parametrach jak na swoja cene.
    sm233
    Level 38  
    Wszystko się zgadza ale niestety jeśli chcemy porównać szybkość działania, niezawodność czy choćby czas pracy baterii to inne marki nie mają nawet startu do iphone. Wszystko jest dopracowane na innym poziomie.
    luki56
    Level 39  
    sm233 wrote:
    Wszystko się zgadza ale niestety jeśli chcemy porównać szybkość działania, niezawodność czy choćby czas pracy baterii to inne marki nie mają nawet startu do iphone. Wszystko jest dopracowane na innym poziomie.

Guzik prawda. Szybkość działania i niezawodność oferuje WP8, a jakość słuchawek Nokii z tym systemem jest świetna. A czas pracy na baterii Iphona jest przeciętny.
    sm233
    Level 38  
    Zgadza się tylko w windows wciąż brak funkcjonalności, jeśli się to poprawi to będzie rywalem dla iphone. Rdzenie nie są odnośnikiem szybkości więc nie ma co na to patrzeć. Jeśli tematem jest wybór między 4, a 4s to większej różnicy nie ma. Lepszy aparat, minimalnie większa bateria, poprawiona obudowa czyli brak kłopotów z zasięgiem, ma SIRI, będzie pewnie dłużej wspierany do update'u. Poza tym kształt ten sam, waga podobna, wygląd bez zauważalnej różnicy. Jednak jak już kupować to bym zainwestował w 4s.
    luki56
    Level 39  
    Funkcjonalność jest tylko aplikacje sa dopiero pisane, narazie jest ich około 300k. Rdzenie i szybkość systemu, a tu gigantyczną przewage ma WP8 bo wymaga Snapdragona S4 Plus(rdzenie Corex A-15), a sam system jest duzo szybszy. W iphonie 4s sa bodajże 2 rdzenie typu Corex A-9. Ale jak już brac ip to tego 4s, tylko jaki sens wydać 2k za stare urzadzenia jak za takie pieniądze mozna dostac topowy nowy model smartfona, tyle ze bez jabłka.
    Baltazar33
    Level 9  
    W sumie tak jak mówi "luki" moim zdaniem tez lepiej wydać te pieniądze na jakiś model na tą chwilę w topie niż starego iphona. Niestety, ale fakt faktem że iphone nie jest cudem techniki i wiele modeli mu dorównuje a nawet przewyższa a cenowo są bardziej atrakcyjne(no tyle że bez znaku jabłuszka).
    koloxd1992
    Level 17  
    Baltazar33 wrote:
    W sumie tak jak mówi "luki" moim zdaniem tez lepiej wydać te pieniądze na jakiś model na tą chwilę w topie niż starego iphona. Niestety, ale fakt faktem że iphone nie jest cudem techniki i wiele modeli mu dorównuje a nawet przewyższa a cenowo są bardziej atrakcyjne(no tyle że bez znaku jabłuszka).

tak to prawda miałem iPhone 5 w reku moim zdaniem funkcje sa okrojone , wiele smartfonow jest wyzej funkcjonalnoscia i app niż iphone. np galaxy s 3

i app sa drogie pod iphone :P każda mała drobna rzecz w serwisie to ogrom pieniążków
    zrobtosam.exe
    Level 16  
    A wydawało mi się że w temacie jest co wybrać: iphone 4 czy 4S? a nie czy kupić iphona czy coś innego za połowe pieniedzy z tą samą funkcjonalnościa.

Moim zdaniem róznica między 4 a 4s w użytkowaniu jest odczuwalna, krótko i konkretnie na temat rzeczy które idzie zauważyć:
    * aparat (jest lepszy),
    * zasięg (1-2 kresek lepszy w tych samych miejscach,
    * niema problemu ze spadajacym zasięgiem bez wzgledu jak go bedziesz trzymał)
    * aplikacje ładują się szybciej

Jeżeli chodzi o baterie to powiedziałbym że niema większej różnicy, siri nie biorę pod uwagę gdyż na chwile obecna nie jest dostępna dla języka polskiego.

Swoją opinie opieram na rocznym uzytkowaniu każdego z modeli, obecnie posiadam iphona 5 i jestem bardzo zadowolony.
    shadow2332
    Level 8  
    zrobtosam.exe wrote:
    * niema problemu ze spadajacym zasięgiem bez wzgledu jak go bedziesz trzymał)

Jak to jest w końcu z tym zasięgiem w 4? Słyszałem że dla starszych ''czwórek" (w których były problemy z zasięgiem) Apple wysyłało specjalne ochraniacze na krawędź telefonu. Poprawiało to nie tylko zasięg, ale też ochraniało telefon. W nowszych ''czwórkach'' poprawiono problem z zasięgiem i nie potrzeba już tych ''ochraniaczy''. Co myślicie?