Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka WHIRPOOL ADP 4595/7

jonin81 14 Kwi 2013 22:05 2526 7
  • #1 14 Kwi 2013 22:05
    jonin81
    Poziom 2  

WITAM
    Mam problem ze zmywarką, po załączeniu pobiera wode i nie rozpoczyna cyklu mycia, po dłuższej chwili wylewa. Przy każdym następnym uruchomieniu powtarza sie sytuacja (najpierw usuwa resztki wody i napełnia nową) już wcześniej miałem problem z elektrozaworem, wymieniłem ale widzę że usterki idą lawinowo. Woda idzie przez zasobnik z jonitem i solą do płaszcza wodngo(labirynt) ale jakoś nie widzę by szła przez płaszcz wodny do kabiny myjącej. Pompa działa bo nawet płaszcz wybrzusza, po za tym sprawdzałem czy to płaszcz do wymiany? Pomocy.

0 7
  • #2 15 Kwi 2013 21:19
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Do sprawdzenia grzałka jak również zasilanie grzałki z modułu, termostat, silnik pompy myjącej - zablokowany, uszkodzony.

0
  • #3 16 Kwi 2013 20:41
    movzx
    Poziom 39  

jonin81 napisał:
    Pompa działa bo nawet płaszcz wybrzusza
    Wybrzusza bo wsadziłeś elektrozawór od pralki. Pompa nie ma nic wspólnego z tym miejscem. Proponuję zacząć od założenia właściwego zaworu przeznaczonego do zmywarki, bo w końcu rozwali przewody.
    Uruchomiłeś program serwisowy?

rychomuch napisał:
    Do sprawdzenia grzałka jak również zasilanie grzałki z modułu
    Co to ma wspólnego z niedziałaniem pompy?
    rychomuch napisał:
    termostat
    Który i po co?

0
  • #4 16 Kwi 2013 20:50
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Ponieważ ma taki objaw :

jonin81 napisał:
    WITAM
    Mam problem ze zmywarką, po załączeniu pobiera wode i nie rozpoczyna cyklu mycia, po dłuższej chwili wylewa.

0
  • #5 16 Kwi 2013 20:51
    movzx
    Poziom 39  

Właśnie dlatego nie mam pojęcia jak to dotyczy grzałki.

0
  • #6 18 Kwi 2013 18:35
    jonin81
    Poziom 2  

fakt ze zawor uniwersalny ,lecz koszt zadecydowal20zl vs 130~.po za tym ze zostal zainstalowany pare miesiecy temu wszystko dzialalo az do tej pory.bardziej bym sie sklanial do problemu z pompa myjaca albo ze labirynt zakamieniony.ale nie wiem czy jest to warte cenowo.labirynt 250zl.pompa myjaca ponad 350zl jak nie wiecej.
    program serwisowy/nie doszedlem jeszcze do tej opcji jak sie go uruchamia

0
  • #7 18 Kwi 2013 22:04
    movzx
    Poziom 39  

jonin81 napisał:
    program serwisowy/nie doszedlem jeszcze do tej opcji jak sie go uruchamia
    Jak dojdziesz do odczytaj i podaj kod błędu, będziemy radzić dalej.

0
  • #8 28 Sty 2016 15:30
    demiano
    Poziom 2  

Witam
    Czy ktoś pomoże w zdiagnozowaniu przyczyny wypalenia w module sterującym tejże zmywarki ? Mogę kupić sprawny moduł i wstawić ale nie ma to sensu gdy inny uszkodzony element zrobi znowu "zonka". Ścieżki prowadzą do tego dużego złącza jak na ostatniej fotce.

0